První narozeniny

Dort k prvním narozeninámDnes je tomu právě rok, co jsem vytvořil a spustil Václavek WEBLOG (zprávou Pozvánky do GigaCentra), což je důvod k malé oslavě, neboť toto mé novorozeně se má docela čile k světu.

Resty na vlastním blogu

Konečně jsem dodělal několik restů, které jsem měl již dlouho zapsané ve svém „to-do-listu“ a které se týkaly mého vlastního blogu a fotoblogu.

Nové CD od Jarka Nohavici - Pražská pálená

Díky blogu Šuplík Honzy Hučína jsem se dozvěděl, že Jarek Nohavica vyráží na šňůru jedenácti koncertů v Praze. Jen doufám, že z Ostravy nepojede Pendolínem, jinak by ani nemusel dojet.

Radosti s iMacem

Xicht5Vedení u nás v práci se rozhodlo, že nám koupí maca, abychom mohli testovat webové stránky i pro macovské prohlížeče (ač se dle statistik pohybují kolem tří procent). A jak se rozhodlo, tak udělalo a po několika měsících se na vedlejším stole objevil zbrusu nový iMac G5.

První spot v roce 2006

Ocenění moderní web - top webdesignu Nový rok je tu, já se vrátil do civilizace a k počítači, takže je nejvyšší čas na rekapitulaci a zveřejnění několika novinek, ke kterým došlo v době mé nepřítomnosti. Tou hlavní (která mě velmi potěšila) je zveřejnění webu Aneta Daňková v pokladnici nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek nazvané Moderní web.

PF 2006

PF 2006Bohatého Ježíška,
také hodně štěstíčka,
zdraví, lásky, pohody,
hlavně žádné nehody.

Novoroční předsevzetí pro rok 2006

USB Flash Disk SuperSlimMyslím, že už vím, jaké si dám novoroční předsevzetí do příštího roku. Je úplně jednoduché a doufám, že ho i splním (na rozdíl od většiny předchozích). A jak zní? Úplně triviálně: „Zálohovat, zálohovat, zálohovat“.

Tipy na vánoční dárky

Vánoční dárekSice ještě pořádně nezasněžilo, ale V supermarketech je už nějaký ten měsíc vánoční výzdoba a tak si člověk říká, že by měl začít nakupovat vánoční dary, aby je nesháněl stejně jako loni pět minut před štědrovečerní hostinou (ostatně tento adrenalinový sport je naštěstí možné provozovat jen ve velkých městech, u nás na vesnici už jsou večer dávno všechny kšefty zavřené).

Textpattern plugin pro relevantní články

Textpattern plugin pro relevantní článkyŠtvalo mě, že v Textpatternu na konci textu článku pořádně nefunguje vypisování odkazů na relevantní dříve zveřejněné články ač jsem přepečlivě vyplňoval klíčová slova. Nelenil jsem tedy a vyhledal si plugin, který to dokáže lépe (pluginů pro Textpattern je mnoho, stačí jen najít si ten správný).

Dobré sci-fi a fantasy knihy

Neal Stephenson: SníhPrávě jsem oslavil narozeniny a trochu opožděně dávám dohromady seznam dárků, které bych chtěl dostat (no co když to nedostanu teď, dostanu to na vánoce).

 

Sekce