Katalogizace fotek pro fotobanky

Jednoho krásného dne jsem se rozhodl, že si konečně udělám pořádek ve svém archivu fotek pro fotobanky – do každé fotky přímo uložím název, popis a klíčová slova a hlavně zruším to množství všelikých adresářů a zavedu v tom pořádný systém.

Shutterstock - nejvýnosnější fotobanka pro vaše fotografie

Po uveřejnění minulého (obecnějšího) článku o prodeji vlastních fotek ve fotobankách se mi ozvalo pár zájemců a víceméně každého zajímaly stejné informace a chtěli poradit jak a kde začít. Proto bych rád v následujících článcích rozebral tři nejdůležitější (dle svého subjektivního pocitu) fotobanky.

Fotobanky - opravdu je možné vydělávat prodejem vlastních fotek a grafiky?

Máte digitál a fotíte? Říkají vám občas známí, že fotíte dobře a že by jste se tím mohli i živit? A přemýšleli jste někdy o prodeji svých fotek? Já tedy ano a jak jsem dopadl, si můžete přečíst v tomto článku.

Přehled fotobank a článků o fotobankách

Přehled fotobank a článků o fotobankáchFotobankami, prodejem a nákupem fotek a ilustrací v nich se zabývám již několik let. Z počátku to byla jen taková sranda, zkoušel jsem, zda mají mé fotky na trhu nějakou cenu. Časem se z toho vyklubal seriózní a velmi slušný způsob obživy.

Photoshop triky: Čárkovaná čára

Photoshop - tipy, triky, fígle Zrovna nedávno jsem si lámal hlavu nad tím, jak nějak jednoduše nakreslit ve Photoshopu čárkovanou čáru, neboť ji při návrhu webových stránek poměrně často používám.

Photoshop - tipy, triky, fígle - 1. díl

Photoshop - tipy, triky, fígle Kdysi dávno jsem na blogu uveřejnil spot obsahující klávesové zkratky ve Photoshopu, různé drobné postřehy, tipy a triky, které jsem se buď dozvěděl na školení Photoshopu od Gopasu případně z knih, které jsem přečetl a zrecenzoval.

Adobe InDesign CS oficiální výukový kurz

Adobe InDesign CS oficiální výukový kurzKurzy na InDesign jsou povětšinou drahé a navíc se pořádají v době, kdy je normální člověk v práci. V takové situaci nezbývá než se InDesign naučit doma a co více při učení oceníte než pořádnou učebnici, nebo chcete-li „Oficiální výukový kurz“, přímo od výrobce programu.

Photoshop - tipy, triky, postřehy, postupy a klávesové zkratky

Photoshop - tipy, triky, postřehy, postupy a klávesové zkratkyNásledující poznámky jsem získal jednak z výborného školení „Adobe Photoshop pro pokročilé“, které jsem absolvoval u firmy Gopas, ale také z knih o Adobe Photoshopu, jež jsem přečetl a zrecenzoval no a konečně také z každodenní práce s tímto programem.

Xara 3D

Xara3D je jednoduchý nástroj pro tvorbu statických i animovaných 3D nápisů. Jednoduchost a snadnost spočívá zejména v uživatelském prostředí, které se skládá pouze z několika tlačítek, menu, které obsahuje tlačítkům odpovídající akce a hlavního okna, kde se zobrazuje náhled výsledku. A co je hlavní – práci pochopí i začátečník bez zdlouhavého čtení nápovědy, kterou je program samozřejmě vybaven.

Xara X

Zejména pro práci s vektorovou grafikou vyvinula Xara svůj malý, rychlý ale hodně kvalitní editor Xara X (umí vytvářet ale i animace či bitmapové obrázky) s mnoha zajímavými funkcemi a jednoduchou obsluhou.

 

Sekce