Miroslav Kučera: HTML kouzla na webu

Někdo vytváří stránky pro zábavu, jiný ze zvědavosti a další za peníze. Jedni k tomu využívají nejmodernější WYSIWYG editory a obdobné výkonné nástroje, druzí to mastí v Notepadu či editoru Vi. Pokud to ale myslí s webovou tvorbou vážně, musí všichni umět jazyk HTML a zejména pak znát základní fígle.

Elizabeth Castro: HTML 4 pro World Wide Web

S publikacemi o vytváření webových stránek se v poslední době roztrhnul pytel. A není se čemu divit, neboť mnoho uživatelů Internetu si chce vytvořit své vlastní stránky a tedy tyto knihy jdou poměrně dobře na odbyt.

Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry

CSS kaskádové styly pro webdesignéry je již druhá kniha na toto téma, kterou napsal český autor. V tomto případě ji má na svědomí Marek Prokop, který je ve webdesignérské komunitě uznávanou autoritou (mimo jiné má na svědomí známý weblog o webdesignu „Sova v síti“).

Lucie Grusová: CSS pro úplné začátečníky

Další kniha nakladatelství Computer Press z edice pro úplné začátečníky se zaměřuje na kaskádové styly. Podle cílové skupiny vypadá její obsah – úvod do problematiky a vývoje HTML, seznámení se styly a způsoby jejich propojení se stránkami, základní rysy. Zbytek tvoří popis a výklad jednotlivých vlastností. Jako bonus naleznete v závěru test znalostí CSS i s řešeními (ale o správnosti odpovědí by se dalo polemizovat, neboť hned ta první je špatně). Čekal jsem na konci alespoň stručný přehled všech probraných vlastností, aby se knížka dala používat i při práci jako referenční příručka (rejstřík není v tomto případě úplně vyhovující). Místo toho jsem se dočkal pětistránkového textu o INSTALACI – nikoliv používání – programu TopStyle, což jsou pro lidi, kteří vytváří webové stránky, naprosto zbytečné informace.

Miroslav Kučera: CSS úvod do kaskádových stylů

Kaskádové styly jsou v současné době již nezbytnou součástí webových stránek a ti, kdož by se opovážili vytvářet stránky bez jejich použití si zaslouží na zadek, neboť takové myšlenky jsou velmi zpátečnické a nebezpečné (což dotyční určitě sami časem poznají).

Tomáš Miškovský: Macromedia Dreamweaver MX

Dreamweaver MX patří mezi nejlepší profesionální nástroje pro tvorbu webu, které vůbec existují. Díky tomu, že umožňuje pracovat přímo s kódem a zároveň i s vizuální podobou stránek, je velmi oblíbený nejen u HTML znalých návrhářů, ale i u začátečníků, kteří jej používají obdobně jako Microsoft Word.

Kristine Annwn Page: Macromedia Dreamweaver MX oficiální výukový kurz

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, kterak se naučit plně ovládat novou aplikaci, je absolvování příslušného kurzu. Levnější alternativou je zakoupení odborné publikace a samostudium. Nakladatelství Softpress jde zlatou střední cestou a zájemcům, kteří touží naučit se ovládat vývojářský nástroj Macromedia Dreamveawer MX, přichystala (přeložila) oficiální výukový kurz společnosti Macromedia. Jejím zakoupením získáte podrobného průvodce při objevování všech zákoutí výše zmíněné aplikace. Naučíte se vytvářet stránky, otestovat je, používat knihovny, šablony, styly a vrstvy a také dále vylepšovat pracovní prostředí aplikace a tak více zefektivňovat svou práci.

Betsy Bruce: Macromedia Dreamweaver 4

Kniha z nakladatelství SoftPress slibuje, že během 24 hodinových lekcí naučí zvídavého čtenáře ovládat vývojový nástroj Dreamveawer firmy Macromedia. Autorem knihy je Betsy Bruce – certifikovaná instruktorka tohoto nástroje.

Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver

Macromedia Dreamweaver je profesionální editor webových stránek, jehož první verze byla uvedena v roce 1997. V násle­dujícím textu bude popsána podrobná uživatelská příručka k tomuto programu. Tedy ne k verzi z roku 1997, ale k verzi poslední, to jest ke čtvrté.

Zdeněk Schneider, Lukáš Jirka: Vytváříme hry ve Flashi

Publikací, které alespoň částečně popisují práci s databázovým serverem MySQL, je hojně, ale bohužel jejich hlavním obsahem bývá jazyk PHP. A tak Není tomu dávno, co zde byla zveřejněna recenze knihy o programování her ve Flashi z nakladatelství Computer Press. Dnes je na pořadu obdobná publikace, ovšem z Grady.

 

Sekce