Martin Snížek: CSS pro zelenáče

Martin Snížek: CSS pro zelenáčei

Úspěšná edice “Pro zelenáče” nakladatelství Neocortex byla doplněna dalším titulem tentokráte o kaskádových stylech, čímž navazuje na zatím předchozí zelenáčskou publikaci věnující se HTML. Díky tomu také předpokládá, že tvorbu HTML stránek má čtenář již dobře zažitou (v textu se k výkladu HTML autor vůbec nevrací), což je rozhodně chvályhodné.

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Jeden z úplně prvních řetězových emailů na internetu popisoval příběhy nositelů Darwinových cen. Tyto ceny jsou každoročně udělovány jedincům, kteří vylepší genotyp lidstva tím, že z něj eliminují sami sebe (připraví se o život nebo o možnost reprodukce) a to obdivuhodně hloupým či mimořádně pošetilým způsobem.

Steve Krug: Web design Nenuťte uživatele přemýšlet

<txp:image id=„17“ />

Webové stránky můžete vytvářet v drahém profesionálním nástroji, ve freewarovém WYSIWYG editoru či klasicky v notepadu. O kvalitě výsledku ale nerozhoduje pouze kvalita použitého nástroje. Mnohem důležitější je, zda se autor zamyslel nad jejich použitelností. Velmi snadno lze totiž vytvořit na první pohled pěkně vypadající stránky, které obsahují důležité informace, ale celkově jsou nepoužitelné, protože jsou nepřehledné, přeplácané, ukecané, mají špatnou navigaci, uživatel nad nimi musí dlouho přemýšlet, než je pochopí… a právě o takových tématech je kniha Stevena Kruga.

David Špinar: Tvoříme přístupné webové stránky

David Špinar: Tvoříme přístupné webové stránky

Zákon č. 365/2000 sbírky, ADA, DDA, Section 508… říká vám to něco? Jedná se o zákony a normy upravující a definující způsob uveřejňování informací pomocí webových stránek s ohledem na diskriminaci menšin (zdravotně postižení, invalidé, či jen uživatelé s alternativními zobrazovacími zařízeními). Víte jak má přístupný web vypadat? Pokud ne, pak vám s radostí oznamuji, že konečně vyšla v češtině kniha o tvorbě přístupného a bezbariérového we­bu.

M. Grundvig: Macromedia Flash MX Vytváříme dynamické aplikace

Nejčastější využití flashe je v animovaných reklamních banerech a multimediálních CD. Ovšem Flash lze použít i na klientské části webových aplikací a o tom, že tyto aplikace nemusí být malé svědčí recenzovaná kniha.

June Cohenová: Neobyčejně užitečná kniha o webu

Naprostá většina knih o tvorbě webových stránek se zabývá konkrétními technologiemi (HTML, CSS, PHP a další) jen několik málo se věnuje obecnějším tématům jako je webdesign, přístupnost, optimalizace. Ovšem recenzovaná kniha je zaměřena ještě obecněji.

Bryan Peterson: Naučte se vidět kreativně

Existuje mnoho knih popisujících jak z průměrné fotky udělat výbornou – v počítači za vydatné pomoci grafického programu. Ovšem recenzovaný titul vás naučí dělat kvalitní snímky ještě ve vašem fotoaparátu a je jedno, zda používáte klasiku nebo digitál. Ano hádáte správně, naučí vás vidět kreativní záběry ve vašem všedním okolí.

Derek Franklin: Macromedia Flash MX Kompletní průvodce

<txp:image id=„80“ />

Následující recenze je věnována kompletnímu průvodci programu Macromedia Flash MX. O tom, že se autor snažil o kompletnost již na první pohled svědčí tloušťka knihy – 850 stran. A můžu potvrdit, že se mu dílo zdařilo a vznikla tak publikace, kterou mohou číst jak úplní začátečníci, tak i odborníci.

Katrin Eismannová: Photoshop - retušování a korekce digitální fotografie

Katrin Eismannová: Photoshop - retušování a korekce digitální fotografie

Nemusíte být špičkový fotograf, abyste produkovali profesionální fotky. Mnohdy postačí, když budete umět perfektně pracovat s Photoshopem, či jiným grafickým nástrojem, ve kterém lze fotky značně vylepšit. Sice je pravda, že je většinou mnohem jednodušší naučit se pořádně fotit a vytvořit rovnou kvalitní snímek, ale mnohdy nemáte jinou možnost. Například když potřebujete obnovit starou fotku nebo opravit snímek, který jste pořídili v dalekých zemích na dovolené (kam už se vícekrát nevrátíte). Potřebujete-li poradit, pak sáhněte po recenzované publikaci – je to jedna z nejrozsáhlejších a nejkompletnějších knih věnující se retušování a korekci digitálních fotografií vydaných u nás.

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Digitální fotografie postupně vytlačuje fotografii klasickou. Stále, se ale najde spousta lidí, kteří fotoaparát používají pouze k focení rodinných snímků a u klasiky zůstávají spíše jen ze setrvačnosti a prozatím pouze sbírají odvahu a informace, než přejdou na novější technologii. A právě těm je určena recenzovaná publikace.
 

Sekce