Zajímavé služby na webu

Šikovné služby na webuV poslední době jsem využil hned několik šikovných služeb prezentovaných na webu a rozhodl jsem se, že se s vámi o ně podělím. Třeba mi poté doporučíte další podobné služby a weby, které používate pro změnu zase vy.

Nové sklo pro váš kanón

The Digital PictureKoupili jste si zrcadlovku od Canona a protože tomu ještě moc nerozumíte a ještě si netroufáte na objektiv za desítky tisíc korun, tak jste si ho vzali se setovým objektivem? Zatím fotíte o 106, jste nadšení, ale pomalu přemýšlíte o novém – lepším – kvalitnějším sklu?

Honí vás mlsná?

Gurmetklub & CuketkaMěl bych tu dva skvělé tipy pro milovníky dobrého jídla, pití a fotografií. Jedná se o dva vskutku gurmánské blogy, jejichž autoři jsou krom mlsného jazýčku vybaveni taktéž bohatou představivostí, grafomanstvím a schopností vytvářet nádherné fotky nad kterými ukápne nejedna slina.

Cestujte s přehledem - hrady.cz

Hrady.cz - cestujte s přehledemA to nejen po hradech ČR ale po všech českých památkách. Ptáte-li se, kde získáte ten přehled, pak odpověď je nasnadě: na webu hrady.cz – serveru informujícím nejen o jednotlivých památkách u nás, ale také o aktuálním kulturním dění na nich.

Chcete si pokecat?

Alice - Artificial Linguistic Internet Computer EntityCítíte se občas osamoceni, nikdo vás nechápe, nemáte se komu vyzpovídat a nebo nemáte s kým podrbat a pomluvit své kolegy z práce, či své spolužáky? Nezoufejte, vykašlete se na „čety“ s puberťákama a raději zabrouzdejte na web A.L.I.C.E.

Umíte dobře česki?

Nebo se vám občas stává, že tápete a přemýšlíte nad základními věcmi jako jsou kombinace bychom/bysme/by jsme, mně/mě/mne, čárky ve větách, velká písmena a podobně? Víte jak se správně píše tsunami, al-Káida, jak se skloňuje Nohavica, jaké i/I se píše ve slově internet?

Dávali jste při zeměpisu pozor?

Chcete-li si otestovat své zeměpisné znalosti – konkrétně tedy polohu hlavním měst evropských států – nebo třeba jen zabít pár minut nudného pracovního dne, nalistujte si ve svém prohlížeči adresu http://wetter­.rtl.de/…rt/in­dex.php

Dvacet let s windows

Jak jste dobří v dějepise? Pamatujete si alespoň ty nejvýznamnější historické události a jejich data? Co třeba první světová válka? Co Hirošima? A Co Microsoft Windows? Pamatujete si, kdy nás „postihla“ jejich první verze? A pamatujete si jak vůbec vypadala? Odpovědi na tyto a další otázky vám poskytne server Neowin.net na adrese http://www.ne­owin.net/…shy;cles.php….

Flashový průvodce Internetem

Flash je software, který se používá pro snadnou tvorbu multimediálních prezentací, webových stránek, her a pro všechny další oblasti, kde je třeba zkombinovat text, grafiku, animace, zvuky a hudbu.

Průvodce Internetovým podsvětím - WAREZ - aneb běžný den chudého uživatele Internetu

Ráno si zapne počítač (tedy pokud mu neběží, z důvodu stahování nejnovějšího filmového trháku, který bude mít za půl roku v Čechách premiéru, přes celou noc), spustí svůj oblíbený Internetový prohlížeč a ze záložek vybere QRko (http://www.qr­.cz).

 

Sekce