Open post Nejlepší knihy 2020

Nejlepší knihy 2020

A máme tu každoroční bilancování, jaké nejlepší knihy jsem přečetl v uplynulém roce 2020. Mám tyhle reporty rád, protože jednak se ohlédnu trochu do své čtenářské historie, zjistím, co všechno už se mi vypařilo z hlavy, ale hlavně dám ostatním pár skvělých tipů na čtení (a mnohdy na oplátku dostanu ještě více tipů – díky za vaše komenáře!) a sám pro sebe si takto poznamenávám, co si mám v budoucnu znovu přečíst. Tentokrát jsem to trochu flákal, knih jsem přečetl méně – celkem jich bylo 60, necelých 20 000 stránek. Nejspíše to bylo tím, že jsem častěji jezdil do kanceláře na kole a tak jsem přišel o spoustu čtenářských hodin.

„Nejlepší knihy 2020“Pokračování článku

Open post

Ryder Carroll: Metoda Bullet Journal

Kniha Bullet Journal mě zaujala hned na první pohled svou netradiční a výraznou zlato-černou obálkou a také papírovým plánovacím systémem, který popisuje – hodně se blížil tomu, ke kterému jsem se sám dopracoval po několika letech na volné noze (pravda ten můj je mnohem jednodušší, ale já jsem nikdy na velké plánování nebyl). Takže jsem se těšil, že své plánování a zápisky obohatím o nové postupy a více doladím svůj systém.

„Ryder Carroll: Metoda Bullet Journal“Pokračování článku

Martin Michálek a Robin Pokorný: Vzhůru do AMP

Vzhůru do AMPTvorba webů už mě pár let neživí. Zaplaťpánbů za to! Je to totiž čím dál tím složitější obor. Dříve stačil jeden člověk na to, aby vzal předlohu z Photoshopu a rozsekal ji do tabulkového layoutu. Tvorbu webových stránek se každý mohl naučit za víkend (dříve stačilo umět jen HTML) a web si pak udělal během následujícího víkendu.

„Martin Michálek a Robin Pokorný: Vzhůru do AMP“Pokračování článku

Nejlepší knihy 2019

Nejlepší knihy 2019Nevím, jak se to mohlo stát, ale letos jsem přečetl nějak mnohem více knížek než v předchozích letech – asi mám na čtení konečně více času a nebo jsem se v létě více flákal a místo ježdění do práce na kole jsem jezdil vlakem. Každopádně za rok 2019 to teď v prosinci dělá 76 knih (25 000 stránek podle nových statistik na databazeknih.cz)

„Nejlepší knihy 2019“Pokračování článku

Dubánci – můj kreativní úlet – už pět let!

Ani se mi nechce věřit, že už to je více než 5 let, co jsem z nedostatku kaštanů začal tvořit dubové panáčky – DUBÁNKY. Hlavně to je 5 let od vzniku prvního dubánčího kalendáře. Od té doby ušli dubánci a s nimi i já docela velký kus cesty. Pojďte se se mnou kouknout, kam to za těch pět let dotáhli…

„Dubánci – můj kreativní úlet – už pět let!“Pokračování článku

Nejlepší knihy 2018

Nejlepší knihy 2018Letos jsem si našel trochu času už před koncem roku a sepsal jsem seznam těch nejlepších knih, které jsem v uplynulém roce přečetl ještě před vánocemi a tak se můžete inspirovat při nákupu knižních dárků. Jako vždy jsem přečetl něco přes 50 knížek, takže je z čeho vybírat. Níže je jen to nej nej nej, o ostatních přečtených knížkách píšu ve svém čtenářském profilu na Databazi knih.

„Nejlepší knihy 2018“Pokračování článku

Nejlepší knihy 2017

Nejlepší knihy 2017Ač poslední dobou sem moc nestíhám psát nové články, na ohlednutí za svým čtenářským rokem 2017 si čas udělám. Podle profilu, co si udržuji na serveru databazeknih.cz jsem letos přečetl skoro 60 knih, což je jen o pár kousků více než loni… tedy ne že by to něco znamenalo. Čtení mě pořád baví a dokážu si na něj vždycky chvilku najít (většinou večer před spaním, nebo cestou z/do kanceláře).

„Nejlepší knihy 2017“Pokračování článku

Martin Michálek: Vzhůru do (rezsponzivního) webdesignu

Martin Michálek: Vzhůru do (rezsponzivního) webdesignuKdo mě zná, nebo alespoň sleduje na mém blogu či sociálních sítích, tak ví, že jsem se webařinou živil více než 10 let. V době psaní tohoto článku je to ale už šest let, co jsem pověsil tuto práci na hřebík a šel na volnou nohu dělat fotobankového grafika. Od té doby si weby nevydělávám, zakázky nepřijímám a jen sem tam si nějaký vytvořím pro sebe a své vlastní projekty. Není to určitě žádná hitovka – používám postupy, co jsem se v minulosti naučil, na studování a zkoušení novinek prostě nemám čas. Maximálně tak po očku sleduji, kam se vývoj ubírá a občas něco „obšlehnu“. Proto jsem byl přímo nadšen, když jsem se dozvěděl, že Martin Michálek vydal zase knížku o aktuální tvorbě webů (ta předchozí – Vzhůru do CSS3 se věnovala novinkám v kaskádových stylech). Bude to totiž pro mě snadný způsob, jak si doplním své chybějící vědomosti a hlavně budu pak vědět, kam se podívat, až budu něco z těch moderních technologií zase potřebovat.

„Martin Michálek: Vzhůru do (rezsponzivního) webdesignu“Pokračování článku

Skočit na začátek stránky