Haló, IT… Zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout?

IT CrowdIT Crowd je nový britský sitcom z prostředí IT. Zatím je na světě jen šest dílů, ale na jaře 2007 by měly vzniknout další. Oněch zmíněných 6 dílů může každý shlédnout na internetu – na serveru YouTube. Seriál byl poprvé vysílán na začátku roku 2006 a každý jeho díl bylo možno stáhnout z webu stanice Channel 4. Možná díky tomu se stal jedním z nejpopulárnějších seriálů uplynulého roku.

IT Crowd

Hlavními postavami sitcomu jsou Roy a Moss, kteří tvoří IT oddělení velké firmy. Jejich klid v suterénu naruší hned na začátku třetí hlavní postava – Jen – jejich nová vedoucí, která ale nemá o počítačích ani páru.

IT Crowd

Nejvíce se při seriálu zasmějí lidi z IT, neb v hlavních postavách nejspíše poznají sami sebe a nebo blízké kolegy z práce. Ale ani ostatní se nudit nebudou – konečně pochopí, jak náročná je práce jejich ajťáka. Třeba se i poučí a příště, než ho zavolají, tak to zkusí „vypnout a zase zapnout“.

Hodnocení: 10/10, titul měsíce

Web: http://www.chan­nel4.com/…s/I­/itcrowd/
Epizody na YouTube: http://youtube­.com/results?…

Související články

Komentáře

1
11 červenec 2007, 00:46

Tento seriál je naprostá bomba. Smál jsem se od začátku do konce. Je dobré se podívat na českou i anglickou verzi. V každém jazyce jsou jiné vtipy. Osobně je nejlepší angličtina. Všem doporučuji!

 
2
13 červenec 2007, 00:23

Jojo, výborné, ale chtělo by to udělat nějaký výběr nej příhod :-)

 
3
Jirk4
20 červenec 2007, 15:14

palic: To snad ani nejde :-))

 
4
24 červenec 2007, 13:17

„Zatím je na světě jen šest dílů, ale na jaře 2007 by měly vzniknout další.“

Jak si to mám přeložit? Mám pocit, že jaro 07 tu už bylo ;-)

 
5
cubic
2 srpen 2007, 21:38

Nekde jsem cetl, ze do konce roku by mela byt druha rada – tech dalsich 6 dilu.

 
6
1 září 2007, 11:02

Je to neuvěřitelná p…l, ale myslím že to je spíše pro ty co se nějakým způsobem pohybují v IT. Přítelkyně se se mnou dívala na jeden díl a už to prý nechce nikdy vidět jaká to je blbost.

 
7
1 září 2007, 12:02

Tak už dávají novou sérii! Konečně jsme se dočkali :)

 
8
3 září 2007, 16:15

Někdo mi to dokonce přirovnával k Červenýmu trpaslíkovi jako britskej humor. Ani po pár dílech jsem nechápal, kde na to přirovnání přišel. Přijde mi to spíš trapné a to bohužel v it pracuji :-|

 
9
18 březen 2009, 12:27

Mě se to velice líbí, vystihuje to jisté aspekty ajťáků. Ale nejen ajťáku, ale i firemní komunikace. Plno vtipů mi připomnělo nějaké příhody z práce. Zvlášť díl, kde se vše dělalo týmově. Nedávno jsem si pustil znovu jeden díl, ale v anglickém znění a byl jsem překvapen, jak to bylo jiné a jak ty vtipy byly jiné. A naučil jsem se plno nových slangových anglických výrazů. Ještě jsem neviděl druhou sérii, budu ji muset zkouknout. Domnívám se, že lidi, kteří se v takovém prostředí pohybovali (a vnímali to) v tom najdou paradických narážek mnohem více.

 
10
18 březen 2009, 12:30

[9] Popravdě ta druhá série je velmi slabá, nicméně ta třetí je podle mě ještě lepší než ta první!

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce