Sin City

Sin CitySin city – město hříchu, město kde kvete zločin, město, ve kterém se odehrávají tři příběhy převedené z komiksů na filmové plátno. Pod taktovkou Roberta Rodrigeze vzniklo asi nejkomiksovější filmové zpracování komiksu, jaké si můžete představit.

Hned od začátku vás zaujmou vizuální efekty a barevné zpracování (vše je černobílé, jen některé detaily – rudá rtěnka, blonďaté vlasy, modré auto jsou vybarveny). Masky – to je kapitola sama o sobě, Mickey Rourka v roli Marva jsem téměř nepoznal.

Sin City

Jak už jsem napsal výše, film se skládá ze tří komiksových příběhů: The Yellow Bastard, Sin City a The Big Fat Kill, přičemž první povídka je rozdělena na dvě části. Postarší policajt Hartigan (Bruce Willis) v nich zachraňuje malé děvčátko, ve druhé a asi nejlepší povídce se Marv (Mickey Rourke) mstí za smrt děvky která na něj byla milá a konečně Velká zabíjačka je o krvavém masakru v ulicích Sin City.

Sin City

Shlédnout film pro milovníky komiksů je povinnost, ostatním to vřele doporučuji, neboť si myslím, že ze Sin City bude brzy film kultovní. Pokud ovšem vaše drahé polovičky nemají v oblibě drsné příběhy, spousty krve a násilí, zbraně, tvrdé pěsti, zrady a jejich pomsty, emoce, zvrhlosti a různé nechuťárny, nechte je raději doma.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Napsáno pro: Click! 10/2005

Sin City; USA 2004, 126 minut, Režie: Robert Rodriguez, Frank Miller; Scénář: Robert Rodriguez, Frank Miller; Kamera: Robert Rodriguez; Hudba: John Debney, Graeme Revell, Robert Rodriguez; Střih: Robert Rodriguez; Producent: Elizabeth Avellan, Robert Rodriguez, Frank Miller; Hrají: Mickey Rourke (Marv), Bruce Willis (Hartigan), Benicio Del Toro (Jack Rafferty), Clive Owen (Dwight), Elijah Wood (Kevin), Jessica Alba (Nancy), Rosario Dawson (Gail); http://www.sin­citythemovie.com/

Sin City
Sin City
Sin City

Související články

Komentáře

1
7 prosinec 2005, 17:19

wow, dostal jsem se sem z guestbooku Prchlika. A konecne uz vim co je ten film, co vsichni kolem mne maj a nebo scháněj :o) Normálně bych neměl čas ani chut si neco o tom hledat. Si sosnu, vypadá to pěkne :o)

 
2
7 prosinec 2005, 17:43

Běž raději do kina, je to tam větší a lepší :) Ale koukni na něj určitě! Stojí to za to.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce