Bulánci - krvavé mazlení s polštářky před usnutím

image

Tak by se dala charakterizovat hra, kterou vypustila do světa česká firma SleepTeam Labs. Hra se jmenuje Bulánci a má přiléhavý podtitul „kdo se vleče, neuteče“. Co jsou vlastně ti Bulánci zač? Informace říkají, že to je vyšší forma života, někdy označována také zkratkou E.A.P. – Extrémně Agresivní Polštář. Tak pozor na ně (nekoušou, ale střílí!).

image

Hra je určena pro jednoho až 4 hráče, hraje se po síti (přes TCP/IP nebo IPX protokol) a u jednoho počítače můžou být až 3 hráči. Ovšem před vlastním hraním doporučuji nahlédnout do Bulánčí historie, kde se dozvíte, čím vším museli projít a proč vlastně bojují. Pokud nejste připojeni, nezoufejte, lze hrát i na lokále proti kamarádům či počítači. Po zvolení typu hry, jména a barvy vašeho oblíbeného polštářku a výběru kola se dostanete přímo do bitevní vřavy. A jaký je váš úkol? Klasický – zabít a nebýt zabit. Ovládání je snadné – šipky a střelba. Na hrací ploše (jedna obrazovka) se občas objeví nějaká speciální zbraň, či štít či jiná věcička, kterou rozhodně seberte.

image

Vždycky jsem si myslel, že polštáře jsou vycpané husím peřím, případně nějakou umělotinou. Ale v tomto případě je tomu jinak, jsou to skutečné bytosti a pokud některý zastřelíte, vyteče z něj krev.

Autorům se podařilo vytvořit dobrý mix grafiky, humoru, hudby, akčnosti a krve. Nádherně roztomilé grafické detaily a poklidná hudba (například při pozastavení hry se ozve klidná melodie známá z hracích skříněk s tančící baletkou) ostře kontrastují s probíhající krvavou válkou.

image

Za zmínku stojí také webové stránky hry, odkud se dají stáhnout mnohá vylepšení a rozšíření (hudba, další úrovně, kapitoly z historie s video ukázkami, zbraně a další).Závěr? Je to naprosto ulítlá, triviální, roztomilá, krvavá a návyková hra s dobrou hudbou, propracovanou grafikou a

image

morbidními detaily (i do králička, či hnízda s ptáčátky se dá střílet a také z nich teče krev), kterou nelze než doporučit. Recenze je dopsána a já jdu ještě zastřelit pár nepřátelských polštářů, které jsem zahlédl v ložnici (objevil jsem totiž nové úrovně v reálném světě. Jsem zvědav, zda z nich také poteče krev).

Hodnoceni: 10/10

Bulánci, SleepTeam Labs, http://www.bu­lanci.cz

Související články

Komentáře

1
pavla
13 květen 2005, 22:01

cauky tak to je ono

 
2
22 leden 2006, 18:49

To je hustota !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

 
3
Veronika Švidrnochová
10 duben 2006, 19:02

to je hustý ?!?!?!?!

 
4
týna
26 září 2010, 18:41

to najde hrát

 
5
štěpán husa
30 leden 2013, 19:21

mohli by ste dát možnost hrát bulánky bez stahován
a podobnychvěcí?

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce