Předchozí fotografie Přehled všech fotografií Náhodná fotografie Následující fotografie

Březový háj v zimě

Venku začíná sněžit (a to dokonce i tady v Praze!), proto přidávám jednu sněžnou fotografii z vánoc 2004, která byla focená u nás – ve Vidnavě – kde je tento krásný březový háj (jako by z pohádky o Mrazíkovi, Nastěnce a Ivánkovi vypadl) – aneb můj další pokus o černobílou fotografii. A nepadá to (není to nakřivo nafocené), to jenom ta bříza roste trochu křivě.

Březový háj v zimě

Komentáře

1
rk
28 listopad 2005, 17:54

Špatný, móóóc špatný. Co to tam vzadu je? Opar? Mlha? Přesvícená obloha? A kompozice? Kam se vytratila? Přední strom tam je jen proto, abys ukázal 3D, ale nijak tam nezapadá, ten druhý nejbližší je v divném zákrytu. Zbytek je všední, nudný les.

 
2
3 prosinec 2005, 03:20

musím souhlasit, dobrý to není…chtělo by to možná si trochu pohrát s kontrastem a sytostí, aby to nebylo tak přesvětlený a víc ty stromy vynikly a taky tmavý rámeček. no radši nebudu radit, jsem mnohem horší fotograf, než vy… :-)

 
3
rk
5 prosinec 2005, 14:17

Já bych rámeček nedával žádný. Je to zlozvyk amatérů, kteří se naučili a už neodnaučili nějakou vlastnost grafického editoru.

 
4
5 prosinec 2005, 15:40

[3] Rámeček rozhodně není funkce mého grafického editoru a jako zlozvyk amatérů mi rozhodně nepřipadá. Je mi jasně, že mi na tomto webu zkritizujes každou fotku kvůli rámečku, ale myslím, že to přežiju :)

Rámeček může fotografii přidat na kráse. Je to prostě takový doplněk – samozřejmě někdy vhodný, jindy ne.

Jinak zmíněný snímek byl jedním z mých prvních pokusů o černobílou fotografii, takže jej berte s rezervou. A mlha tam v pozadí skutečně byla.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]