Tomáš Miškovský: Macromedia Dreamweaver MX

Dreamweaver MX patří mezi nejlepší profesionální nástroje pro tvorbu webu, které vůbec existují. Díky tomu, že umožňuje pracovat přímo s kódem a zároveň i s vizuální podobou stránek, je velmi oblíbený nejen u HTML znalých návrhářů, ale i u začátečníků, kteří jej používají obdobně jako Microsoft Word.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Jste-li uživateli tohoto výborného programu, mohla by vám pomoci (a odhalit mnohá zajímavá zákoutí zmíněného programu) recenzovaná publikace – a to bez rozdílu, zda jste profesionál, či začátečník. Kniha totiž program popisuje víceméně kompletně, čtivě a hlavně – jsou v ní místo velkého množství nudné omáčky velké kusy ryzích informací. Díky tomuto stylu výkladu se autor dostává i k pokročilejším tématům jako například ukázky rozšíření programu, jeho lokalizace, dynamické stránky a další.

Autorem je člověk, který Dreamweaver používá od nejstarších verzí a to lze také na textu poznat – je plná tipů, rad a doporučení z praxe. Na konci knihy se nachází popis vyvolání jednoho velikonočního vajíčka, které se skrývá v Dreamweavrovi a hlavně vyčerpávající seznam všech klávesových zkratek (alespoň se zvídavý čtenář naučí řádně používat klávesnici).

Pracujete-li s výše uvedeným nástrojem, rozhodně do této knihy alespoň nahlédněte a v případě, že se jej opravdu chcete naučit řádně používat, tak si ji rovnou zakupte, určitě neprohloupíte.

Hodnocení: 10/10

Computer Press 2003, 199 Kč, 193 stran, ISBN: 80–7226–764–7

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce