Kristine Annwn Page: Macromedia Dreamweaver MX oficiální výukový kurz

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, kterak se naučit plně ovládat novou aplikaci, je absolvování příslušného kurzu. Levnější alternativou je zakoupení odborné publikace a samostudium. Nakladatelství Softpress jde zlatou střední cestou a zájemcům, kteří touží naučit se ovládat vývojářský nástroj Macromedia Dreamveawer MX, přichystala (přeložila) oficiální výukový kurz společnosti Macromedia. Jejím zakoupením získáte podrobného průvodce při objevování všech zákoutí výše zmíněné aplikace. Naučíte se vytvářet stránky, otestovat je, používat knihovny, šablony, styly a vrstvy a také dále vylepšovat pracovní prostředí aplikace a tak více zefektivňovat svou práci.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Celkem na vás čeká 17 lekcí, na začátku každé z nich, je řečeno, co se v ní naučíte, kde najdete potřebné výchozí zdrojové soubory (všechny se nachází na doprovodném CD, kde jsou i hotové-finální stránky) a jak dlouho vám lekce zabere (celý kurs by vám měl trvat asi 21 hodin). Výklad je hodně podrobný a je doprovázen spoustou názorných obrázků a popisků, takže se rozhodně nemůžete ztratit. Což je jednu stranu velká výhoda, na druhou se tak výklad stává velmi ukecaný a místy až zbytečně moc „okecávací“. Snad právě proto se v něm nachází mnoho poznámek a tipů, které ocení znalejší uživatelé – dozví se tak ty nejzajímavější tipy bez toho, aby museli pracně pročítat celý text. V závěru každé lekce je shrnuto, co vše se v ní čtenář naučil.

Knihu bych – díky použitému stylu výkladu – doporučil spíše začátečníkům, neboť ti zkušenější by se u ní mohli začít nudit. I když i pro ně se tam najde několik zajímavých kapitol. Osobně si ale myslím, že je podstatně lepší zajít na skutečný kurz a ne si koupit jeho imitaci v knižní podobě.

Hodnocení: 8/10

Softpress, 2003, 624 stran, CD, 495 Kč, ISBN: 80–86497–41–0

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce