Betsy Bruce: Macromedia Dreamweaver 4

Kniha z nakladatelství SoftPress slibuje, že během 24 hodinových lekcí naučí zvídavého čtenáře ovládat vývojový nástroj Dreamveawer firmy Macromedia. Autorem knihy je Betsy Bruce – certifikovaná instruktorka tohoto nástroje.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Struktura jednotlivých hodinových lekcí je jednoduchá – nejprve se nastíní co se bude v následující kapitole probírat, pak se to za pomoci mnoha obrázků, zajímavých poznámek, užitečných tipů a varování vysvětlí a v závěru je prostor pro otázky a odpovědi a pro několik příkladů na procvičení. Ač je kniha věnovaná Dreamweavru, najde se zde i jedna kapitolka věnovaná práci s obrázky ve Fireworks a v dodatku je stručně popsáno i rozšíření CourseBuilder (dříve Attain Objects).

Jednotlivé akce v programu jsou podrobně popisovány krok za krokem, takže se naprostý začátečník rozhodně neztratí a zkušenější uživatel tyto pasáže může klidně přeskočit a zaměřit se na důležitější partie. Kniha má několik set stránek, za které může jednak její široký záběr, ale také její styl, který je místy až zbytečně ukecaný.

Publikace obsahuje jak základy práce s výše uvedeným produktem, tak i pokročilejší témata, která využijí spíše zkušení uživatelé. Knihu bych tedy doporučil všem, kteří mají s Dremweavrem co dělat a to ať už začátečníkům, kteří se tak naučí tento produkt ovládat, tak i pokročilejším – určitě naleznou další možnosti o kterých neměli ani tušení.

Hodnocení: 8/10

SoftPress, 2001, 448 stran, 495 Kč, ISBN: 80–86497–11–9

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce