Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver

Macromedia Dreamweaver je profesionální editor webových stránek, jehož první verze byla uvedena v roce 1997. V násle­dujícím textu bude popsána podrobná uživatelská příručka k tomuto programu. Tedy ne k verzi z roku 1997, ale k verzi poslední, to jest ke čtvrté.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Ač knížka vypadá poměrně útle, obsahuje všechny důležité informace, které jsou čtenáři předkládány v promyšleném pořadí a doplněny velkým množstvím názorných obrázků. Text je poměrně stručný, ale popis možností je vždy úplný. Výsledkem je tedy velmi přehledná publikace, která je přiměřeně okořeněna pokročilejšími poznámkami a tipy, jež vývojáři usnadní a zoptimalizují práci s tímto programem.

Velmi přínosné (pro zkušenější uživatele, kteří jsou již s touto aplikací dobře obeznámeni) jsou zejména kapitoly v závěru knihy pro pokročilejší nastavení aplikace, seznam klávesových zkratek a odkazy na webové stránky, kde lze nalézt další informace a rozšíření k programu. Samozřejmostí je také rejstřík pro rychlejší vyhledávání.

Součástí publikace je také CD obsahující 30ti denní zkušební verzi vývojového nástroje, takže si čtenář může vše přímo vyzkoušet. Kromě vlastního programu se zde nachází i vybrané extenze o kterých se píše v knize, anglický manuál a aktualizace programu na vyšší verzi.

Začínáte-li pracovat s výše zmíněným produktem firmy Macromedia, můžu vám tuto publikaci vřele doporučit. Snadno zde dohledáte jak co provést, a navíc se dočtete o spoustě zajímavých vychytávkách a fíglech, které vám usnadní a urychlí vlastní práci.

Hodnocení: 8/10

Computer Press, 2001, 184 stran, 239 Kč, ISBN: 80–7226–563–6

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce