Zdeněk Schneider, Lukáš Jirka: Vytváříme hry ve Flashi

Publikací, které alespoň částečně popisují práci s databázovým serverem MySQL, je hojně, ale bohužel jejich hlavním obsahem bývá jazyk PHP. A tak Není tomu dávno, co zde byla zveřejněna recenze knihy o programování her ve Flashi z nakladatelství Computer Press. Dnes je na pořadu obdobná publikace, ovšem z Grady.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Její obsah je velmi podobný – začátek tvoří velmi krátké osvěžení základních postupů ve Flashi, popis využití flashových her v praxi (k čemu – kromě hraní – můžou posloužit) a poté již následují samotné hry (celkem 15!) a jejich tvorba, která je vždy rozdělena do tří kroků: popis, rozbor a vlastní realizace. V závěru naleznete pokročilejší techniky k vylepšování (optimalizace, ukládání skóre, 3D grafika, práce se zvukem, grafické skiny) a odkazy na herní stránky.

Tvorba her je rozebírána krok za krokem, skripty jsou v textu dostatečně okomentovány (i když pár výjimek by se našlo). Některé jsou jednoduché, snadno realizovatelné, jiné zabíhají do značně pokročilých témat a tak si zde vybere opravdu každý. Nepočítejte ovšem s tím, že se pouze z této publikace naučíte programovat ve Flashi, to vskutku není jejím cílem. Autoři u čtenáře předpokládají jisté znalosti (a to ne jen ty základní jak hlásá podtitul knihy). Spíše si rozšíříte své obzory a seznámíte se s různými postupy jak ve Flashi realizovat různé akce.

Knihu bych doporučil každému, kdo pracuje s Flashem a používá Action Script a nevíte-li zda koupit, či nekoupit, podívejte se na realizované hry a jejich zdrojové kódy, které naleznete na stránkách nakladatelství.

Hodnocení: 9/10

Grada 2004, 202 stran, 199 Kč, ISBN: 80–247–0810–8

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce