Craig Swann, Greg Caines: Flash s využitím XML

Při tvorbě webových stránek lze použít různé technologie. Pro grafickou prezentaci obsahu můžete využívat například Flash a pro formát dat zase XML. Napadlo vás někdy, jak tyto technologie použít zároveň? Tedy jak efektivně prezentovat za pomocí Flashe data ve formátu XML? Zamyslíte-li se nad tím, zjistíte, že to není až tak složité a v případě, že se vám uvedená spolupráce „hodí do krámu“, doporučuji vám následující knihu.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Autoři v ní předpokládají znalost (alespoň základní) obou technologií – XML je ale pro jistotu blíže popsáno na několika stránkách v úvodu. Dočtete se o základních způsobech předávání statických i dynamických dat (nemusí se vždy jednat o data ve formátu XML) ze serveru do flashové aplikace (nebude tedy nouze ani o skripty v jazycích PHP a ASP). Řeč bude také o výkonu a optimalizaci jednotlivých metod a závěr je určen XML socketu.

Výklad je spíše praktický než teoretický (nakonec referenční příručka příslušných objektů flashe se nachází v příloze) a jednotlivé postupy jsou ukázány na názorných příkladech. Možná by stálo za to doplnit text více názornými obrázky.

Na knize se neblaze podepsal její překladatel, který zřejmě pořádně netušil, co překládá (místy to vypadá, že toho o počítačích a obecně o IT moc neví) a navíc si po sobě svou práci asi vůbec nepřečetl. Tudíž v textu naleznete spoustu překlepů, pravopisných chyb ba dokonce úplných nesmyslů. Také grafická úprava nepatří k nejlepším – okraj každé stránky (asi 20 %) zabírá velký a opravdu zbytečný nápis obsahující název knihy (netuším k čemu to slouží). A zdrojové kódy jsou upraveny také velmi netradičně – odsazování podle náhodných hodnot, případně zarovnání na pravou stranu mi připadne hodně výstřední a nepraktické.

Jelikož je kniha úzce zaměřena na problematiku spolupráce dvou náročnějších technologií – XML a Flash (a předpokládá jejich znalost), je určena pokročilejším programátorům. Jejím přínosem je zejména dokumentace problémů a jejich řešení, se kterými se při spojování těchto technologií nejspíše setkáte. Škoda jen, že byla překladatelem takto „zmrzačena“.

Hodnocení: 7/10

Grada 2003, 240 stran, 299 Kč, ISBN: 80–247–0389–0

Komentáře

1
n00bie
28 červen 2006, 17:36

Souhlas. Horší knihu jsem ještě neviděl!

Příklady nesedí, přílohy chybí etc..hrůza a děs! O pravopisných chybách a překlepech ani nemluvím.

Možná když jste profesionál a nebo máte pevné nervy tak si ji kupte, ale jinak ji absolutně nedoporučuji.

A také je mírně out dated..je psaná pro Flash 5.

5/10

 
2
29 červen 2006, 11:10

No však také v češtině vyšla někdy v roce 2003 (kdo ví, z jakého roku je originál)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce