Zdeněk Schneider: Macromedia Flash pro verze 4, 5, MX jednoduše

S knížkami o Flashi jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Computer Press vydává již několikátou publikaci na toto téma. Tentokrát je určena pro začínající uživatele a slibuje, že čtenáře naučí Flash během víkendu.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Na obálce každého zaujme, že se kniha věnuje hned třem různým verzím vývojového nástroje Macromedia Flash – 4, 5 a MX. V praxi to vypadá tak, že pokud se některá akce, postup či dialog liší, popíše se speciálně pro jednotlivé verze. Jste-li tedy majiteli jedné z uváděných verzí, nebojte se, že by jste se v knize ztratili.

Publikace je psaná svižným tempem (není divu, vždyť má jen necelých 100 stránek a musí toho tolik stihnout). Začíná seznámením s prostředím a jeho ovládáním a dále pokračuje kreslením, animacemi a Action Scriptem. Ten je bohužel popsán také velice stručně, ale alespoň je zde uvedeno několik vhodných příkladů. Závěr tvoří několik tipů určených převážně na optimalizaci výsledku, pár odkazů na zajímavé stránky a stručný popis všech panelů a nabídek nástroje (ten použijete, činí-li vám angličtina v aplikaci problémy). V úplném závěru naleznete ještě test, na kterém si můžete v neděli večer otestovat, co si po přečtení této víkendové knížky pamatujete. Text knihy je prokládán mnoha obrázky (například dialogy aplikace jsou zde často uváděny od všech verzí) a při popisu postupů autor udává i klávesové zkratky, které značně urychlují práci.

Jak už bylo řečeno na začátku – kniha je určena pro začátečníky a slouží k základnímu seznámení s nástrojem Flash. Myslím, že pokud se budete dostatečně snažit, tak se můžete během víkendu naučit s Flashem pracovat. Ale abych ji jen nechválil, našel jsem v ní i několik faktických chyb a podstatně více překlepů a nesmyslných vět.

Hodnocení: 8/10

Computer Press 2002, 104 stran, 139 Kč, 200 Sk, ISBN: 80–7226–671–3

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce