Pavel Kučera: Novinky v programu Flash MX

Máte-li starší verzi programu Macromedia Flash a zrovna přemýšlíte o upgradu na nejnovější verzi s označením MX, měli byste se informovat, co vše tím získáte. Ptáte se, kde najít takové informace? Například na webových stránkách výrobce a nebo ještě lépe v recenzované publikaci.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Autor se vykašlal na zbytečné úvody a předmluvy a šel ihned na věc – první kapitola obsahuje přehled nejdůležitějších (dle názoru výrobce) novinek Flashe MX. Dále vás seznámí i s méně inzerovanými rysy. Velká část je věnovaná komponentám (tyto objekty se ve Flashi objevují poprvé) a jádro tvoří popis změn v Action Scriptu.

V knize najdete vyčerpávající přehled snad všech novinek MX-ové verze produktu. Výklad je doplněn několika ukázkami a obrázky. Bohužel se ale jedná opravdu spíše o přehled, takže některá zajímavá témata nejsou pořádně popsána a tak si stejně musíte buď zakoupit objemnější publikaci a nebo si najít příslušné informace na Internetu. Autor se měl raději více rozepsat o používání novinek v Action Scriptu, uvést více příkladů a vytvořit tak dvakrát tlustou knihu (stávající má asi 70 stránek). Oslovil by tak rozhodně více čtenářů.

Rozhodně si nemyslete, že po přečtení této knihy budete ovládat Flash. Publikaci bych doporučil těm, kteří potřebují vědět, co je ve Flashi MX nového (a to ať už z důvodu koupě nové verze nebo jen ze zvědavosti). Chcete-li všechny tyto novinky umět používat, případně se začít učit Macromedia Flash, poohlédněte se po jiné knize.

Hodnocení: 7/10

Mobil Media a.s., 2002, 72 stran, 81 Kč, ISBN: 80–86593–24-X

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce