Jak jsem navrhoval lavici

Jak jsem navrhoval dřevěnou lavici k modernímu jídelnímu stoluProtože nás doma přibylo a starý stůl už byl moc malý, pořídili jsme si nový, mnohem větší, ke kterému se pohodlně vejde 8 lidí. Nový stůl je krásný, masivní, dubový a moderní. A to se ukázalo jako menší potíž – chtěli jsme k němu totiž koupit nějakou lavici, ale všechny jsou buď ultramoderní a nebo rustikální chalupářské. Nic, co se by se hodilo k našemu minimalistickému stolu s lehce roztažnými nožkami.

A protože nám stůl udělal jeden šikovný truhlář, rozhodli jsme se nakonec, že u něj objednáme i lavici, jen ji budeme muset nejprve vymyslet. Nikdy jsem nic takového nenavrhoval, v 3D programech jsem nedělal (tedy pokouším se pochopit Blender 3D, ale zatím se mi to moc nedaří), tak jsem začal klasicky – čmárat si na papír:

Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu stolu

Zvažovali jsme (a vlastně pořád ještě zvažujeme) že lavice bude částečně čalouněná černou kůží, proto ten černý sedák a opěradlo.

V další fázi jsem to hodil do Adobe Illustrátoru, který používám pro kreslení ilustrací a má nějaké hodně jednoduché 3D funkce:

3D návrhy lavice

Vytipovali jsme finální návrh, já ještě upřesnil rozměry, aby lavice trochu ladila svou výškou se židlemi a aby se na ni dalo dobře sednout i když bude zasunutá pod stolem:

Finální návrh lavice, podle které ji truhlář vytvořil

Výsledný náčrtek jsme poslali truhláři a za 14 dní jsme ten skvost měli doma – bylo to docela překvapení vidět mé nákresy zhmotněné a umě ze dřeva vyrobené:

Masivní dubová lavice vhodná k modernímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu
Masivní lavice k modernímu jídelnímu stolu

Myslím, že na první pokus to dopadlo docela dobře, sedí se na ní pohodlně a všichni se momentálně pereme o to, kdo na ni bude sedět. Ještě pořád zvažujeme, že sedák necháme očalounit (máme jednoho dobrého čalouníka, který nám luxusně zrenovoval houpací křeslo, ale to je zase jiný příběh…), o tom rozhodneme až časem.

Jak se vám líbí naše nová lavice?

Komentáře

1
Vlaster
5 červen 2015, 16:25

Super lavice, musime k vam nekdy zajet. :)

 
2
Ľuboš
7 srpen 2015, 08:27

Hodí sa k tomu stolu, a má aj pekne vykreslené drevo :-) Už len zostáva navrhnúť aj nové stoličky… Petr Sketchup ste neskúšal? Nebolí to ;-)

 
3
Magdaléna
22 listopad 2015, 17:10

Je nádherná. Dal byste, prosím, tip na truhláře? Děkuju

 
4
Alča
29 prosinec 2015, 11:12

Lavice je velice krásná, jednoduché provedení. Přesně jsem ve vaší situaci i já, marně prohlížím obrázky, odkazy na googlu a hledám tu pravou lavici do našeho interiéru, který je s vaším hodně podobný a zatím mě nic neoslovilo, tedy až na váš výtvor, který je opravdu skvostný. původně jsem chtěla jen židle ton merano ale ta lavice se nám tam opravdu hodí. jenže já tak dobře malovat neumím a i kdybych uměla tak moje představivost není na takové úrovni abych to mohla zhmotnit :-). Mohla bych být tak troufalá a požádat o více informací o realizaci lavice, cena, info na trauhláře, který vám ji vyrobil? Alča Němcová

 
5
Alča
4 únor 2016, 14:28

Dobrý den, úředem děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a zároveň se omlouvám, že odepisuji až dnes. Děkuji Vám za kontakt, ráda ho využiju a určitě se odvolám na Vás. Přeji opožděně všechno nejlepší do Nového roku, ať se Vám daří.
S pozdravem Alča Němcová

 
6
Pavel
2 listopad 2016, 01:24

Dobrý den,
sháníme stůl s lavicí a nemůžeme najít výrobky, které by se nám líbily. Vzpomněl jsem si na tento Váš článek, protože váš stůl a lavice se velmi přibližuje našim představám, a jako již pár lidí přede mnou bych Vás rád požádal o tip na šikovného truhláře a informaci, kolik přibližně stojí jejich výroba.
Děkuji, Pavel

 
7
Dana
27 listopad 2016, 04:05

Dobrý den,
dal byste mi prosím kontakt na truhlářství? Na kolik lavice přišla? Děkuji
Dana

 
8
Pavlína
5 leden 2018, 16:48

Dobrý den,

lavice vypadá moc pěkně. Právě s manželem řešíme podobný problém. Můžu Vás prosím poprosit o kontakt na truhláře, který Vám lavici i stůl vyrobil? A orientační cenu?
Děkuji mnohokrát za Vaší odpověď.
Pavlína

 
9
5 leden 2018, 17:00

Kontakt posílám emailem.

 
10
Gabriela
15 únor 2018, 23:23

Dobrý den,
dáte mi, prosím, kontakt na truhláře?
Děkuji

 
11
Karolina
3 říjen 2018, 17:47

Dobrý den,

mohla bych poprosit na email kontakt na truhláře a případně cenu za lavici?
Aktuálně jednu sháníme a ta Vaše má překrásný desing.

Děkujeme mockrát.
S pozdravem
Karolina Rafajová

 
12
marcela ziakova
10 prosinec 2018, 22:35

Dobrý den,

mohla bych poprosit na email kontakt na truhláře a případně cenu za lavici?
Aktuálně jednu sháníme a ta Vaše má překrásný desing.

Děkujeme mockrát.
S pozdravem
Marcela Ziakova

 
13
Jana
2 leden 2019, 19:53

Dobrý den, prosím Vám o kontakt na truhláře a cenu za lavici. Děkuji

 
14
Hana Šárová
5 leden 2019, 16:19

Petře já žasnu, a to nejen nad vydařenou lavicí. Úžasný nápad jsou hodiny, celkově vše jinak než znám,,, včetně jak jste se rozrostli. To mám VELKOU radost…

Moc zdravím, Hanka (žiji už v Uhříněvsi ;/)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce