Knihy na prodej

Co zajímavého jsem přečetl v roce 2012Při reorganizaci domu jsem trochu probral naši knihovnu a rozhodl jsem se, že slabší kusy pošlu dál. Nakonec z toho byly dvě plné krabice. Jenže co s nimi? Vystavovat je na Aukro se mi moc nechtělo, to by bylo dosti kontraproduktivní (vynaložená námaha a čas by překročily hodnotu knihy).

Naštěstí jsem si vzpoměl na projekt individi, který je na prodej různých drobných přebytků jako dělaný – je to jednoduchý systém, má i možnost importu dat a cena za vystavení jednoho předmětu je 1 koruna (při registraci ještě navíc dostanete do začátku kredit ve výši 200 Kč). Více o tom, jak individi funguje si můžete přečíst na jejich stránkách.

Moje knihy na prodej na portále individi.czCelý seznam zde

No jo, ale jak tam dostat názvy všech těch knih? Přece to nebudu ručně datlovat! Na to jsem moc línej! Naštěstí znám skvělý web DatabazeKnih.cz, kde si už několik let vedu svůj ""čtenářský deník":http://­www.databazek­nih.cz/…hy/or­son-245". Snadno tam najdu všechny přebytečné knihy, dám si je do seznamu, vyexportuji do excelu a výsledek naimportuji do individi.

A jak jsem vymyslel, tak jsem i udělal, jen s několika málo změnami (bo lenost je věčná):

  • Abych nemusel přepisovat názvy knih, stáhl jsem si aplikaci do mobilu, kterou tento server nabízí. S ní už stačilo jen sejmout čárový kód na knize, ta se pak sama našla a dvě ťuknutí na mobilu ji přidaly na seznam (této části skenování a přidávání se chopil náš sedmiletý syn)
  • Asi 30 procent knih nemělo čárový kód. Nevadí, zůstal jsem u stejné aplikace a prostě jsem knihy vyhledával. A abych to nemusel ťukat, tak jsem použil rozpoznávání řeči a názvy jsem jen předčítal. Posledních cca 5 procent pak byly knihy, které nezná ani datbazeknih.cz, šlo hlavně o skripta a méně nákladové knihy. Ty jsem dopsal do vyexportované tabulky ručně na závěr.
  • Všechny knihy jsem si takto přidal do seznamu „Knihotéka“ a ten jsem následně vyexportoval do XLS.
  • Prozkoumal jsem, jaký vstup požadují individi na hromadný import a do vyexportované tabulky jsem přidal pár maker (nebo jak se těm příkazům tabulkách říká). Výsledkem pak byl importovatelný seznam knih, který jsem snadno nahrál na svůj účet individi.

…a tady to je: můj seznam knih na prodej. Časem ještě určitě pár knih a jiných přebytečných krámů přidám (třeba jednou použité hagusy Thule na Fábii).

P.S. pokud máte zájem, můžu vám poskytnout svůj excelovský soubor s makry (dělal jsem to na google docs) – tady je.

Komentáře

1
Jana Rosůlková
6 březen 2015, 03:30

Nápad dobrý, ale ty ceny, to jste silně přehnal- na to , že se jedná o antikvariát.Takže ten nápad cenami zazdíte. Už teď mě mrzí, že jsem Vám klikla líbíka.

 
2
8 březen 2015, 20:00

Jano, díky za komentář, ceny jsem střílel od boku a možná jsem některé z nich přehnal. Nicméně tam píšu, že jsem ochoten slevit v případě, že si někdo koupí těch knih více – rád se domluvím. Pokud si někdo vezme jednu knihu za 50 korun a bude ji chtít poslat poštou, tak to pro mě znamená další půlhodinu práce navíc a čas je drahý…

Takže ještě jednou – ceny nejsou konečné, můžeme se domluvit na výrazné slevě, při koupi více kusů (a nebo při osobním převzetí v Klánovicích :)).

 
3
ja
8 březen 2015, 22:15

Tak těch pár knih by bylo snad i rychlejší natukat do tabulky rovnou ručně

 
4
8 březen 2015, 22:20

Já nepsal o rychlosti, ale o lenosti :) A hlavně by to nebylo tak zábavné.

 
5
babina
10 březen 2015, 21:11

Já bych je ráda dala zadarmo,ale dnešní mladí zájem nemají,ani nábytek nepočítá s knihovnou.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce