Zajímavé novinky v Pixmacu

Fotobanka PixmacDnes se ke mě dostaly informace o chystaných novinkách ve fotobance Pixmac a já musím konstatovat, že Pixmac se vydal správnou cestou a v budoucnu o něm ještě uslyšíme.

Web o prodeji a nákupu ilustrací, fotek a videí v microstock fotobankách Články o fotobankách jsem zaktualizoval na novém webu fotobanky.cz. Veškeré dotazy na toto téma prosím směřujte na diskuzní fórum forum.fotobanky.cz, kde získáte mnohem obsáhlejší a rychlejší odpověď.

Co to je ten Pixmac?

Jen pro úplnost (pro neznalé) následuje pár informací o této fotobance.

Pixmac je vcelku nová a hlavně česká fotobanka, která vznikla asi před rokem a v dnešní době nabízí více jak 10 miliónu fotek (spolupracuje s fotobankami Dreamstime a Fotolia a přeprodává jejich fotky). Pár dalších faktů o této fotobance:

  • nabízí skoro 1 mil. fotek celebrit
  • umožňuje nákup během 3 minut bez nutnosti registrace
  • fotobanka má již zastoupení ve 13 zemích
Pixmac - domovska stránka

Myslím, že na mladou ćeskou fotobanku je to úctyhodný výkon. Zajímají-li vás další informace, přečtěte si rozhovor na freelancerevi­ew.net nebo 30minut.cz.

Co je nového u Pixmacu?

Proč vlastně o Pixmacu píšu? Protože se ke mě dostaly zajímavé informace o plánovaných novinkách. Jde hlavne o způsob získávání fotek od fotografů. V Pixmacu se rozhodli, že zruší schvalování fotografií a celkově co nejvíce fotografům zjednoduší jejich práci při nahrávání fotek na fotobanku. Plánují, že pro upload fotek začnou používat výhradně službu iSyndica (viz recenze této skvělé služby: iSyndica – pomocník pro snadný upload fotek na více fotobank). Aby Pixmac nebyl zahlcen množstvím nekvalitních fotografií od začínajících fotografů, bude možnost uploadu zpřístupněna pouze těm, kteří mají na iSyndice více než 50 fotek a slušné prodejní předpoklady (to lze poznat ze statistik na iSyndice, případně z kvality portfolia).

Mě osobně to přijde velmi zajímavé a třeba se stejnou cestou vydá více fotobank. Otázkou ovšem zůstává jak bude toto partnerství iSyndicy a Pixmacu realizované (iSyndica je placená služba, i když nabízí i omezené funkce zdarma).

Proč by měli fotografové nahrávat své fotky na Pixmac, když už tam jsou přetažené z jiných fotobank (Dreamstime, Fotolia)? Protože Pixmac pozná duplicitní obsah a samozřejmě bude preferovat fotky nahrané přímo – fotograf tak dostane větší provizi. Vyplatí se to? To si musíte zjistit sami, mrkněte se na Pixmac, kolik se tam prodalo vašich fotek z fotobanky Dreamstime či Fotolia.

Pro začínající fotobanku, která chce získat vlastní fotografie (nechce jen přeprodávat cizí), mi plánovaný postup přijde jako geniální řešení. Ona vůbec celá tato fotobanka šikovně nachází a využívá různé skulinky na hodně těsném microstockovém trhu.

Komentáře

1
6 leden 2010, 20:00

Ahoj,

díky za pěkný článek! Inovace nás baví, nápadů máme tři pr*ele… Takže, go Pixmac, go! ;)

 
2
IngridHS
22 březen 2010, 11:22

Zajímalo by mě, jak se na Pixmac ty fotky z DT a FT dostávají. Na DT/FT mám v portfoliu kolem 500 fotek, ale v Pixmac jen 81 (???) Dostávají se tam nějak s větším zpožděním…???

 
3
22 březen 2010, 11:35

Jojo, myslím, že to řeší dávkově – jendou za čas si stáhnou aktuální nové fotky. Ale na 100 procent to nevím, to by tu musel odpovědět někdo z Pixmacu.

 
4
pp.foto
30 červenec 2010, 23:27

mne by zajimalo když se prodá moje fotka kterou sem dal do fotolia na pixmacu jak me vyplati? nebo to se musim take prihlasit na pixmac? dekuju ste moc hodnej

 
5
2 srpen 2010, 13:41

Na Pixmac se hlásit nemusíte, Pixmac platí provizi za prodanou fotku Fotolii (případně Dreamstime) a Fotolie po odečtení své provize zaplatí vám.

Pokud chcete mít provize z Pixmacu větší, můžete tam své fotky nahrávat přímo, ale myslím, že zatím ještě tolik prodejů, aby se to vyplatilo, se přes Pixmac neuskuteční (toliko mé pozorování).

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce