Twitter na blogu a další novinky

TwitterNa Twitter jsem se zaregistroval přesně před 76ti dny. A teprve dnes jsem se dokopal k tomu, abych jej zabudoval do stránek tohoto blogu.

Tak dlouho to trvalo ze dvou důvodů. Ten první je klasický – není čas. Druhým je velká zastaralost mnou použitého blogovacího systému – Textpattern 1.0 (nemá někdo zkušenosti s upgradem na poslední verzi?). Žádný plugin mi nefungoval, a tak jsem nakonec použil javascriptové řešení Twitter.js ze stránek – remy sharp's b:log.

Zatím sice pořádně netuším jak to funguje, ale hodlám do tohoto kanálu trousit kratší informace z oblastí, kterými se zabývam na tomto blogu (fotobanky, webdesign, knihy,…). Takže kdo má zájem, „nechť mě následuje“ (ať už to znamená cokoliv).

Ještě déle se odhodlávám k redesignu blogu – a že je ho už hodně potřeba – toto „odhodlávání“ se nepočítá na dny, ani měsíce, ale na roky (tak snad letos :)) – zatím čas věnuji raději obsahu než obalu.

Nicméně k další novince na blogu (už je tu taky nějaký pátek) patří export mnou naposledy přečtených knih (recenze některých z nich se tu objeví později) v levém sloupci. Využil jsem k tomu výborný web knihi.cz a možnosti jeho XML exportu (více se o tomto webu rozepíšu v samostatném příspěvku).

Komentáře

1
8 únor 2009, 19:43

Jenom škoda, že ho nepoužíváš :-(

 
2
8 únor 2009, 21:32

No jo, já vím, docela to flákám. To je tím, že jsem si na něj ještě nezvykl.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce