Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografa

Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografaLetos pod stromečkem jste konečně našli digitální fotoaparát, nacvakali jste pár záběrů, nechali si udělat fotky a nyní zjišťujete, že to není ono? Že na internetu jste viděli mnohem lepší a kvalitnější snímky od amatérů, jako jste vy? A teď si myslíte, že to je špatným foťákem?

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Nehažte foťák do žita, podle mého názoru se kvalita fotoaparátu promítá do kvality snímků jen minimálně. Většinou za to může fotograf. Chcete-li tedy vylepšit svou práci s fotoaparátem a navíc ještě dodat vašim snímkům šmrnc ve Photoshopu, poohlédně se po dobré literatuře – třeba zrovna po níže recenzované.

Asi čtvrtina této knihy se zabývá vlastním focením (teorie, pracovní postupy, tipy na lepší záběry) a zbytek je zaměřen na dodatečné úpravy ve Photoshopu – základní korekce, speciální efekty, retuš, koláž, tisk, prezentace a další. Ovšem v publikaci není řeč jen o Photoshopu, autor ukazuje i použití jiných programů a filtrů (bohužel ne vždy se jedná o freeware).

Pevně věřím, že pokud pečlivě prostudujete tuto knihu a budete alespoň trochu používat uvedené postupy, budou vaše snímky mnohem lepší.

Hodnocení: 10/10

Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografa; CPress 2005, 477 stran, 590 Kč, ISBN: 80–251–0642-X

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce