Prodej fotovybavení na Olympus

Prodej fotovybavení na Olympus Pravidelní čtenáři mého blogu si už asi všimli, že mám od léta novou zrcadlovku (Canon EOS 350). Svůj starý fotopřístroj – Olympus C 730 Ultra Zoom – jsem věnoval svým rodičům. Zbylo mi z něj ale několik kousků různého fotovybavení.

Takže pokud máte někdo zájem, tak se ozvěte – nejraději bych se toho všeho zbavil naráz:

Popis komponenty Původní cena Aktuální cena
Tubus na filtry průměru 55mm 450,– 350,–
Krytka na objektiv 55mm 80,– zdarma
Polaricační filtr 55mm (značka ROWI) 400,– 300,–
Předsádková čočka +4D KENKO 55mm 400,– 300,–

Celkem to je 950,– pokud to někdo vezme všechno, tak 800,–

Prodej fotovybavení na Olympus

Tubus na filtry není originální (značkový), koupil jsem jej od šikovného českého výrobce – viz web fotoredukce.com, ale byl jsem s ním naprosto spokojen – konečně naprostá většina fotek zde na blogu je vytvořená za pomoci Olympusu C 730 a prodávaného vybavení.

Redukce by měla pasovat na celou řadu Olympusů: C-700UZ, C-720UZ, C-725UZ, C-730UZ, C-740UZ, C-750UZ, C-760UZ, C-765UZ, C-770UZ, SP-510. V podstatě není problém to před koupí vše vyzkoušet.

Má-li někdo zájem, může mi napsat email, komentář sem a nebo mě najde na ICQ.

Komentáře

1
7 leden 2007, 23:36

Pekne, ja som konvertoval podobne ako ty. Olympus C-770 som nahradil za Canon EOS 400D.

Škoda len, že setový objektív má v prepočte okolo 3x zoom. (oproti C-770 10x zoom). Ale zase zrkadlovka je zrkadlovka.

Sice mimo tému, ale máš nejaké príslušenstvo ku Canonu? Ja zvažujem kúpu battery gripu, a nový objektív bude asi až druhoradý.

 
2
8 leden 2007, 17:43

Zatím mám k Canonu jen bezdrátovou dálkovou spoušť (už mě unavovalo čekat na časové spoušti 8 sekund, když jsem fotil ze stativu doma nějaké zátiší).

Jinak plánuju nějaké makro vybavení (asi mezikroužky) a samozřejmě nějaký lepší objektiv – ale to až na jaře, až bude co fotit :) Battery grip jsem chtěl kupovat zároveň s foťákem, ale už jsem si to rozmyslel a místo toho si koupím ještě jednu baterku.

 
3
Jiří Ulč
8 leden 2007, 21:57

Mám zájem o všechno kromě tubusu, použil bych to totiž na panasonic fz30. Psal jsem vám na e-mail, ale nevím, zda to došlo.

 
4
Filip Klapal
13 únor 2007, 15:21

Koupil bych váš tubus zavolejte na 732875245

 
5
24 březen 2009, 23:47

Dobrý den, máte moc pěkný blog, dneska jsem si hodně početl, jen mi tu strašně moc chybí archív článků. Je škoda, že staré články zapadnou. A myslim, že zapadnou i pro vyhledávací stroje. Možná tu někde odkaz na staré články je, ale nemohu ho najít. Snažil jsem se totiž dohledat článek, zda jste náhodou nepsal, proč jste si v létě koupil foťák, který jste si koupil. Kamarád uvažuje o koupi foťáku a koukal jsem, že už se v tom moc nevyznám, ani nevim, co bych mu doporučil. Už se začaly dělat foťáky i s citlivostí 1600,3200,6400, ale přemýšlím, zda to k něčemuje dobré. Koukal jsem, že ta vaše zrcadlovka má nejvyšší citlivost 1600. Využil byste někdy větší? Předpokládám, že vy v přítmí nefotíte, protože fotíte, aby byla fotka hezká a nikoliv, že zrovna potřebujete vyfotit objekt a máte smůlu, že je přítmí.

 
6
25 březen 2009, 14:30

[5] Zdravím, já jsem si nakonec koupil Canon EOS 350 a nelituji :) Váhal jsem mezi nikonem a canonem a canon nakonec zvítězil kvůli několika přednostem:

  • lépe mi padnul do ruky
  • zvládal fotit na menší iso 100 (většinou fotím na iso 100 – 400, vyšší v podstatě nepoužívám – v přítmí teď fotím velmi často, ale pořád to jde na ISO 400, stačí k tomu hodně světelný objektiv – například fixní 50tka co zvládá clonu 1.8 a teď jsem dokoupil externí blesk)
  • nabízel větší rozlišení (pro focení do rodiného alba je to jedno, ale pro fotobanky je to docelarozdíl)

Doporučuji vám vytipovat si dva tři kandidáty, ty si zajít do obchodu ošahat, sepsat si jejich plusy, porovnat… a nakonec se stejně rozhodnete intuitivně :)

Osobně si myslím, že pokud přecházíte z kompaktu, tak jakákoliv zrcadlovka (canon, nikon, pentax, olympus,…) je dobrá volba a to která značka a který model to bude už není tak podstatné.

 
7
25 březen 2009, 21:26

Díky za radu. Ještě nejsem rozhodnutý úplně pro zrcadlovku. Nejlepší by bylo mít kompakt i zrcadlovku. V lednu jsem se vrátil z Indie a tam mi ukradli kompakt takovým pitomým způsobem. Tam se do chrámů nesmí v botech a všichni si je zouvají. A jak jsem šel z chrámu ven a ohnul jsem se pro boty, tak se kolem seběhli děti a vzali mi ho. Už jsem nepoznal, které ho vzalo a kam zmizelo. Současné kompatky bych dal do přední kapsy u džínů. Teď se chystám jet s kamarády transibiřskou magistrálou z Moskvy do Pekingu a tam bych si se zrcadlovkou nemohl dovolit usnout. Což kompakt z džín by mi nikdo nevzal. Jak by mě někdo viděl, že tam s ním fotim, tak by si počkal. Sedm dní být vzůru člověk nemůže. A třeba časem zrcadlovku jen tak pro radost a nebrat ji na podezřelé akce. A to už jsem si dříve nechal kompakt jednou ukrást. Kdyby se tak nekradlo, tak do té zrcadlovky jdu hned. Ach jo.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce