Honí vás mlsná?

Gurmetklub & CuketkaMěl bych tu dva skvělé tipy pro milovníky dobrého jídla, pití a fotografií. Jedná se o dva vskutku gurmánské blogy, jejichž autoři jsou krom mlsného jazýčku vybaveni taktéž bohatou představivostí, grafomanstvím a schopností vytvářet nádherné fotky nad kterými ukápne nejedna slina.

Jedním blogem je Cuketka.cz – píše jej (jak sám autor uvádí) jedna cuketka, která neumí vařit, obsluhovat, ani psát nebo recenzovat – umí tak maximálně cuketkovat. Ale to jí nevěří snad ani jeden čtenář. Druhým blogem je Gurmetklub.cz, do kterého v současnosti přispívají dva autoři – jeden se věnuje jídlu, druhý vínu.

Cuketka.cz - úžasně voňavý, šťavnatý a křupavý zápisník pana Cuketky

Gurmetklub.cz - a život chutná lépe - recenze restaurací, testy delikates, recepty a reportáže

Na uvedených blozích najdete skvělé recenze restaurací, obchodů, potravin, nápojů, časopisů a knih, nápadité recepty, návody, reportáže z gurmánských cest po Čechách i z ciziny a samozřejmě spoustu odkazů na obdobné weby. To vše okořeněné nadprůměrnými fotografiemi v množství větším než malém.

Proč zde uvádím dva blogy? Protože jeden je lepší než druhý a ten druhý perfektně doplňuje ten první. Navíc ač oba jsou zaměřeny stejně, nepanuje mezi nimi žádná nevraživost. Až vás bude honit mlsná, konečně víte, jakou stránku nalistovat.

Hodnocení: 10/10, Produkt měsíce

Komentáře

1
2 leden 2007, 13:20

díky za zmínku! ;)

 
2
2 leden 2007, 14:47

Mimochodem Petre, jak to vypada s Vasim dalsim fotografovanim jidla?

 
3
2 leden 2007, 15:04

[2] Popravdě řečeno nijak valně – málo volného času (honí mě webové zakázky) a moc velký hlad – vždycky si říkám, že si to na talíři pěkně naaranžuju a vyfotím, ale jak už to na tom talíři mám, tak neodolám a zblajznu to… ale zkusím se více krotit a polepšit (zda se mi to podaří uvídíte sami na mém fotoblogu).

P.S. dneska manželka slibovala něco dobrého na večeři, tak třeba….

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce