Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry - 2. vydání

Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry - 2. vydáníKnihu „CSS kaskádové styly pro webdesignéry“ od uznávaného odborníka Marka Prokopa vydalo v roce 2003 nakladatelství MobilMedia. Nyní (o tři roky později), vychází tato kniha opět (tentokráte pod hlavičkou nakladatelství CPress, které MobilMedia převzalo) a to bohužel beze změn. Což je trochu škoda, myslím, že zaktualizování obsahu, doplnění o nové poznatky a popisy chování stylů v nových prohlížečích by použitelnost knihy značně zvýšilo.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Původní recenzi najdete v Softwarových novinách číslo 12/2003 (případně zde na blogu: Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry). Myslím, že ač za tu dobu bylo používání stylů značně vypilováno, mnohé prohlížeče se již nepoužívají a jiné-nové verze vznikly nedávno, je tato publikace stále platná a užitečná, neboť už na svou dobu byla značně nadprůměrná.

Publikaci ocení nejen naprostí začátečníci (znalost HTML je nezbytnou podmínkou), ale zejména ti pokročilejší, neboť před vlastní referenční částí se autor zabývá poměrně detailně koncepcí boxů a vizuálního formátování.

Hodnocení: 8/10

Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry, 2. vydání. CP Books (dříve Computer Press), 2005, 288 stran, 280 Kč, ISBN 80–251–0487–7

Komentáře

1
31 říjen 2006, 13:42

Dovolil bych si ještě připomenout, že v knize není nouze o chyby.

 
2
1 listopad 2006, 08:26

nedám dopustit na „Nový a Starý zákon“ od Pixyho :)

 
3
2 listopad 2006, 17:07

[2] Jojo, Pixy, to je základ – vlastně bible, jak ty říkáš – vymyslel jsi pro jeho knihy skvělý a výstižný název.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce