Nate Weiss: Flash MX 2004 professional pro vývojáře webových aplikací

Nate Weiss: Flash MX 2004 professional pro vývojáře webových aplikacíO tom, že ve Flashi lze naprogramovat multimediální prezentace, či jednoduché klientské aplikace asi není sporu. Méně často je Flash využíván pro vytvoření grafického rozhraní pro serverové aplikace a o tom, že je něco takového možné, ba dokonce že to není až tak těžké, vás přesvědčí recenzovaná publikace.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Je to kniha, která je určena hlavně programátorům – tudíž předpokládá minimální znalosti Flashe ale alespoň základní znalosti jednoho serverového jazyka (ColdFusion, ASP.NET nebo Java). Obsah tvoří čtyři kapitoly: úvod do flashe, pohled na flash z hlediska vývojáře, připojování k datům (loadvars, xml, flash remoting, webové služby) a problematika „sezení“ – sessions. V dodatku naleznete popis vytváření ukázkové komponenty a politiky přístupu k datům v přehlrávači Flashe 7.

Autor píše velmi poutavě a nikdy nezabředává do bezduchého plácání. Příklady nejsou nijak rozsáhlé, ale o to více jsou rozmanitější a zajímavější a jejich zdrojové kódy jsou pečlivě okomentované (takže mnohdy ani nepotřebujete číst text komentující jejich činnost).

Bezesporu se jedná o výbornou a hlavně netradiční (její pohled na flash je čistě z programátorského hlediska) knihu o Flashi. Myslím, že ji využijí hlavně programátoři, kteří chtějí Flash použít jako programovací nástroj, ale určitě by si ji měli přečíst také ostatní pokročilí uživatelé Flashe, kteří používají ActionScript, protože zde najdou mnoho nových (v jiných knihách nepublikovaných) informací.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Nate Weiss: Flash MX 2004 professional pro vývojáře webových aplikací. Zonerpress 2005, 528 stran, 490 Kč, ISBN: 80–86815–12–9

Komentáře

1
17 říjen 2006, 17:11

Ukazuje se Vám chyba Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOW­LOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in /DISK3/WWW/va­clavek.com/pe­tr/textpatter­n/publish/log­.php on line 49

 
2
17 říjen 2006, 19:00

Mám pocit, že to tady nezaznívá příliš často, takže: „Díky, Petře, za dobré shrnutí!

My, čtenáři recenzí, si často neuvědomujeme, že za takovým kvalitním shrnutím je člověk, který věnoval ne málo svého času tomu, aby pro nás ty tři, čtyři odstavečky připravil. Což je určitě škoda.

 
3
17 říjen 2006, 19:08

Ano, zaujala mě. Přesto bych raději uvítal vydání podobné knihy o práci v rostředí Flash 8.

 
4
18 říjen 2006, 10:28

[1] Bohužel už ne, každopádně na tomto hostingu brzy končím a dívám se pomalu po něčem lepším… nevíte o nějakém vhodném?

[2] Díky za chválu, cením si ji!

[3] Nebojte, knih o prostředí Flashe 8 tu bude habakuk – to se vezmou ty o FLashi MX 2004 a trochu poopravují a doplní a za chvíli je tu máme :))

 
5
25 říjen 2006, 16:12

Docela dobrý hosting je http://dreamhos­t.com při platbě na celý rok, mají dost velké slevy.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce