Chello easy - proč se mi nezrychlilo připojení?

Používáte-li připojení přes kabelovku UPC, asi vám neunikly zprávy o jeho zrychlování (viz. například článek na Lupě). Já sám využívám doma Chello Easy (256/64 kbit/s), takže jsem s nadšením čekal na duben, kdy se mělo zrychlovat na krásných 512 kbit/s – alespoň tak to bylo na jejich letáku – „v průběhu dubna“.

Dnes 8. května byla rychlost stále stejná, takže už mi došla trpělivost a začal jsem hledat na internetu, co se děje, proč někdo už zrychlil a někdo ještě ne.

Nebudu vás napínat – nakonec jsem na to přišel a je za tím zase drobnost – stačilo restartovat modem. Takže pokud jste také ještě nezrychlili, zkuste následující dvě možnosti restartování modemu:

  • hardwarově pomocí tlačítka na modemu (zapuštěné tlačítko, nutno zmáčknout například propiskou)
  • softwarově pomocí rozhraní na adrese http://192.168­.100.1/config­.html (aspoň tak mi to funguje u modemu od Motoroly)

Příště by mohli v UPC trochu myslet na zákazníky a připsat to do těch reklamních letáků co pořád posílají s účtem.

Komentáře

1
Huggi
8 květen 2006, 20:50

hm..modem od motoroly mam..zapusteny tlacitko nemam..vetsinou restartuju modem tim ze ho vypnu..vypojim ze zasuvky a zapnu..:)

 
2
Leo
8 květen 2006, 20:55

„vetsinou restartuju modem tim ze ho vypnu..vypojim ze zasuvky a zapnu..:)“

To delam denne, ale rychlost se nezmenila, Leo

 
3
8 květen 2006, 21:33

Nám kdysi telekom započítával měsíc bez problémů zrychlený net a přotom běžel starý. Až jak jsme jim zavolali, tak to zrychlili, běžná praxe.

 
4
Leo
8 květen 2006, 22:09

Tak kecam, zrychlil, ale na cilovou rychlost se dostanou az v cervnu, kazdy mesic stupinek :-) Leo

 
5
8 květen 2006, 23:10

[3] Teď jsem se dozvěděl, že nám telecom započítával vyšší rychlost než nám poskytoval 6 MĚSÍCŮ, vážně nechápu jak si to taková firma může dovolit :-/

 
6
Jira
11 květen 2006, 10:12

No když se modem vypne a zapne je restartován…. nevidím důvod proč by měl modem jet celé dny .. když v noci neserfuju :-)… hlavně že se zvedla odchozí rychlost a IP telefonie začíná být +

 
7
11 květen 2006, 10:19

[6] No tím bych si nebyl až tak jist. Jednou se mi stalo, že mi modem usnul a vypnutí/zapnutí mu nepomohlo! On si prostě pamatoval svůj poslední stav. Takže pokud se to někomu rychlost připojení přes chello po vypnutí/zapnutí modemu nezrychlila, přece jen bych doporučil vyzkoušet i ten restart :)

 
8
28 květen 2006, 19:15

Ta tohle bych nečekal ale jen to potvrzuje pravidlo že za velým problémem je nějaká banální chybička… jak říká kamarád, zahulíme vyřešíme :-)

 
9
newbiebaker
3 červen 2008, 00:06

kouknete se na smlouvu. mela by tam byt doba, po kterou musite sluzbu pouzivat/platit za ni. jestli nefunguje restart, meli byste obratit na poskytovatele a on vam rekne, jestli mate narok na navyseni rychlosti (ja vim, trochu ujety, ale taky nekdy muzu delat chytryho ne? snad?!?)

 
10
3 červen 2008, 00:10

[9] článek se týkal zrychlování UPC před dvěmi lety :) ale je fakt, že je stále aktuální, zrovna včera mi od UPC přišla emailem zpráva, že mi zdarma zrychlili internet :)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce