Martin Žemlička: Total Commander kompletní uživatelská příručka

Martin Žemlička: Total Commander kompletní uživatelská příručka Total Commander – dříve (do prosince 2003) Windows Commander – je asi nejznámější a nejlepší souborový manager na platformě Windows. Pro ty, kterým pojem „souborový manager“ nic neříká: je to nejlepší náhrada za průzkumníka (windows explorer).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace popisující výše zmíněný produkt, která je obsahem této recenze, se na svém přebalu chlubí, že se zároveň jedná o oficiální manuál doporučovaný vlastním autorem programu. Přičemž slovo manuál plně vystihuje obsah a styl knihy, neboť popisuje jeho instalaci, základní i pokročilejší funkce a různá nastavení. Škoda, že autor v textu nepopsal i některé velmi užitečné rozšíření (pluginy), které jsou v současnosti k dispozici. Na druhou stranu mě mile překvapil a zaujal rozhovor s autorem programu, jenž je v publikaci uveden na místo rozloučení.

Kniha je určena pro začátečníky a tmu odpovídá i styl, kterým je napsána – vše je polopaticky vysvětleno. Myslím, že knihu můžu začátečníkům jen doporučit.

Hodnocení: 4/5

Martin Žemlička: Total Commander kompletní uživatelská příručka; Computer Press 2005, 114 stran, 97 Kč, ISBN: 80–251–0770–1

Komentáře

1
8 červen 2006, 22:52

Škoda že někdo nenapsal taky nějakou profi TC knihu napřklad o struktuře plugin jádra apod ;) ALe chápu, to by se asi autor neuživil ;)

 
2
14 červenec 2006, 11:21

no já myslím, že explorer je spíše shell a než správce souborů, ten je ve windows také ale nikdo ho (nsa 99,999999999999%) nepoužívá

 
3
Petr Čtvrtníček
29 leden 2008, 00:13

Je to bomba. Ještě jsem to nečetl.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce