Derek Franklin, Jobe Makar: Flash MX 2004 actionscript

Derek Franklin, Jobe Makar: Flash MX 2004 actionscript Je mnoho knih, jejichž obsahem je popis programu Flash od Macromedie, ale jen málokterá z nich více zabrousí do problematiky ActionScriptu. Recenzovaná kniha je pravým opakem – její náplní je jen a jen ActionScript a předpokládá, že prostředí programu a tvorbu animací už máte zmáknutou.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace je psaná jako výukový kurz – obsahuje 21 lekcí, které byste mohli zvládnout za 30 hodin. V jednotlivých lekcích se naučíte vytvářet vlastní funkce, používat objekty, pole, základní programátorské konstrukce (podmínky, cykly), uživatelské komponenty, číst a ukládat data nejen ve formátu XML, ovládat animační klipy, zvuk, testovat, ladit a mnohé další.

Vše je probíráno na konkrétních projektech, text je místy až moc ukecaný, ale jelikož je kniha určena spíše začátečníkům neznalým programování, tak to není moc na škodu. Knihu jim určitě můžu doporučit. Ti znalejší (co už znají nějaký programovací jazyk) by se měli poohlédnout po něčem výživnějším.

Hodnocení: 8/10

Derek Franklin, Jobe Makar: Flash MX 2004 actionscript; Softpress 2005, 904 stran, 795 Kč, ISBN: 80–86497–75–5

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce