Jan Hlinák: Fotografický blesk v digitální i klasické fotografii

Jan Hlinák: Fotografický blesk v digitální i klasické fotografiiBlesk je součástí naprosté většiny digitálních i klasických fotoaparátů, ale jen málokterý majitel fotoaparátu jej dokáže správně využít a pohrát si s ním tak, aby výsledkem byla co možná nejkvalitnější fotografie. Většina jej umí pouze zapnout a už se nenamáhá měnit jeho intenzitu nebo přepínat různé módy. A to nemluvím o blescích externích. Proto je jedině dobře, že se na českém knižním trhu objevila publikace, jejímž tématem je blesk a vše co s ním souvisí.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Nutno podotknout, že autor uvedené téma probral kompletně od historických začátků, až po soudobé modely, popsal různé typy typy blesků, jejich doplňky, funkce a nastínil něco málo z teorie. Hlavně se ale zaměřil na praktickou část – kdy a jak používat blesk, rozličné tipy, triky, rady. Závěr tvoří zajímavé povídání o akumulátorech a nabíječkách a barevná příloha s ukázkami, která je pro knihy o focení a fotoaparátech samozřejmostí.

Text je psán čtivě, bez zbytečné omáčky. Trochu mě jen zarazilo, že některé postupy se v něm několikrát opakují. Větší přehlednost by knize mohl zajistit rejstřík nebo alespoň krátký slovníček některých pojmů, které v textu používá. Celkově si ale myslím, že je to dobrá kniha pro každého fotografa, jenž se chce naučit vytvářet lepší fotky za horších světelných podmínek (tedy s bleskem), případně uvažuje o koupi externího blesku.

Hodnocení: 10/10

Jan Hlinák: Fotografický blesk v digitální i klasické fotografii; IDIF 2004, 110 stran, 140 Kč, ISBN: 80–903210–3-8

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce