Resty na vlastním blogu

Konečně jsem dodělal několik restů, které jsem měl již dlouho zapsané ve svém „to-do-listu“ a které se týkaly mého vlastního blogu a fotoblogu.

Formulář pro vkládání komentářů

Asi nejvíce mě rozčiloval stávající formulář pro zadávání komentářů – tedy mě osobně docela dlouho naprosto vyhovoval, vadily mi spíše obdobné formuláře na cizích stránkách zejména v okamžiku, kdy jsem jim tam chtěl připsat komentář. Najednou jsem nevěděl, jak zapsat správně odkaz, aby byl klikatelný, protože těch možností existuje několik:

  • texy syntaxe (začíná být u nás docela rozšířená)
  • hranaté závorky
  • někde se adresa začínající na http převede na odkaz zcela automaticky
  • zápis pomocí HTML

Navíc mnohdy nebylo poznat, která políčka jsou povinná! A věřte mi, mnohokráte se mi stalo, že jsem nevyplnil email (ostatně ten nevyplňuji nikdy, maximálně tak zápisem xx (at) xx.cz) a díky tomu jsem přišel o celý komentář! Myslíte, že jsem ho psal znovu? Ani mě nehlo, autor článku tak zcela zbytečně přišel o zpětnou reakci. Chyba přitom nemusí být přímo v systému blogu – mnohdy se lze ke komentáři vrátit pomocí tlačítka zpět – ale ne každý prohlížeč to umožňuje.

Přitom stačí tak málo – pár řádek o způsobu zápisu komentáře a viditelné označení povinných položek ve formuláři.

Proto jsem si konečně zametl před vlastním prahem a připsal do formuláře ke vkládání komentářů malé povídání. Snad vám (komentujícím) bude k užitku. A majitelům ostatních blogů vzkazuji – zkontrolujte si své formuláře, napište jakou syntaxi podporujete a zamyslete se, zda je opravdu nutné vyžadovat emailovou adresu komentujícího (beztak tam většina lidí píše nesmysly z obavy před spamem).

Náhledy obrázků ve fotoblogu

Druhým restem byly náhledy obdobných fotografií ve fotoblogu. Myslím, že návštěvníkům řekne mnohem více malý náhled fotografie, než její název – podívejte se sami například na poslední fotografii v mém fotoblogu – beruchy. Co na to říkáte?

Komentáře

1
26 leden 2006, 11:26

Zajímalo by mne, jestli na fotoblog používáte nějaký plugin (Albumpattern?). Moc se mi líbí ten systém.

Nebo tohle dělá Textpattern už v základu?

 
2
26 leden 2006, 12:36

Nene, tohle není žádný plugin, je to všechno vlastní výroby – vlastní šablona + vlastní plugin pro zobrazování relevantních článků, který jsem ještě upravil tak, že pokud se jedná o kategorii fotoblog, tak nezobrzuje klasické textové odkazy, ale obrázkové náhledy.

 
3
brm
26 leden 2006, 19:37

m2c: mozna bych do fotoblogu dal „souvisejici fota“ misto „souvisejici clanky“, jinak super a vede 2ka berucha

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce