Patrick J. Lynch, Sarah Hortonová: Základní průvodce webdesignem

<txp:image id=„27“ />

Webdesignerů, nabízejících své služby, je na českém webu nepočítaně (stačí si jen vyhledat klíčové slovo webdesign), ale jen zlomek z nich opravdu zná a používá základní zásady tohoto řemesla. Nová kniha nakladatelství Zonerpress se pokusila tyto zásady shrnout. Její podnadpis „Obecné principy tvorby webových stránek“ přesně vystihuje její náplň: proces návrhu stránek, uživatelské rozhraní, design stránky, typografie, psaní pro web, webová grafika a multimédia. Rozhodně zde tedy nehledejte konkrétní informace o implementaci pomocí HTML a kaskádových stylů.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Ač se jedná o překlad knihy z roku 2001, platí uvedené myšlenky dodnes a ještě minimálně pár let platit nepřestanou. Snad jen narážky na malou podporu kaskádových stylů neberte v současné době vážně (ostatně překladatel na to všude upozorňuje ve svých poznámkách pod čarou).

Text je místy až zbytečně moc rozvláčný a okecávací. Kdyby se seškrtal tak na jednu třetinu, byla by kniha podstatně použitelnější a čtivější. Každopádně bych ji kromě začínajících webdesignérů a „rádobydesignerů“ doporučil zejména managerům a zákazníkům webdesignerů, kteří většinou rozhodují o věcech, o kterých nemají ani potuchy (a tím mnohdy až pohřbívají velmi zajímavé projekty, které mohly uspět).

Hodnocení: 7/10

Zoner Press 2004, 224 stran, 300 Kč, ISBN: 80–86815–05–6

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce