Novoroční předsevzetí pro rok 2006

USB Flash Disk SuperSlimMyslím, že už vím, jaké si dám novoroční předsevzetí do příštího roku. Je úplně jednoduché a doufám, že ho i splním (na rozdíl od většiny předchozích). A jak zní? Úplně triviálně: „Zálohovat, zálohovat, zálohovat“.

Nutí mě k tomu to, že mi jen pár dní po přečtení zajímavého článku na Marigoldu o umírání dat umřela moje SuperSlim USB klíčenka plná důležitých dokumentů, čerstvě napsaných recenzí a kompletních webů, které jsem v poslední době dodělal. Naštěstí mám týden starou zálohu, takže o moc dat jsem nepřišel, ale i tak to není nic příjemného (a kdybych zálohoval častěji, tak bych nepřišel o nic).

To už je druhá klíčenka, která mi odešla. Tedy ta první (128 MB) mi byla spíše odejita – ukradli mi ji spolu s batohem. Tak doufám, že aspoň při reklamaci bude možné si vybrat jiný typ a velikost (256 MB už mi bylo málo).

A propo dvě otázky na závěr:

  1. Používáte nějaký software na zálohování (a případně doporučíte mi nějaký)?
  2. Jaké si dáváte předsevzetí vy?

Komentáře

1
Noname
22 prosinec 2005, 11:50
 
2
22 prosinec 2005, 11:54

Díky za upozornění. Chybička se vloudila, nejspíše za to může ten smutek a deprese ze ztráty dat a také to, že jsem přes slzy neviděl na klávesnici :) už jsem to opravil.

 
3
22 prosinec 2005, 13:47

Já používám obyčejný .bat soubor… Nejdřív si pomocí xcopy zkopíruju soubory do speciální „temp“ složky, zazipuju, smažu „temp“ složku a mám zálohu.

Potom to ještě dalším .batem odešlu na externí (šifrovaný) 80GB disk.

Za technické řešení děkuji Jakubu Konečnému (konecny.luha­covice.cz), kterému patří také copyright. ;-)

 
4
22 prosinec 2005, 13:54

[3] já myslel spíše něco, co bude dělat inkrementální zálohy (porovná, co se od posledně zmenilo a zazálohuje jen ten rozdíl) + jednou za čas si udělám novou kopii všeho. Výhodou by měla být rychlost a malá velikost jednotlivých záloh.

 
5
22 prosinec 2005, 15:31

Používám podobný systém jako tark jen s tím rozdílem, že si nic nekopíruju do pomocných složek, ale do pomocné složky vytvářím už hotové archivy (WinRarem) a ty pak kopíruji na síťový disk na serveru. Ten je pak pravidelně zálohován na výměnný disk a odnášen do sejfu v bance. Rozdílové zálohy nedělám.

 
6
22 prosinec 2005, 15:33

Jo a pokud jde o předsevzetí do nového roku, tak pro jistotu žádná nedělám, protože vím, že bych je stejně nikdy nedodržel.

 
7
rk
22 prosinec 2005, 16:45

Ááááá, páníček je nepoučitelnej. One Half rulez.

 
8
23 prosinec 2005, 08:58

Tohle známe moc dobře…

  1. Teď testuji ChronoSync, uvidíme.
  2. Víc spát, mít víc volna, dodělat hafo chronických restů, vybílit (aka vyoranžovit) kancl, koupit novou sadu litých kol, jíst víc středomořské kuchyně.
 
9
26 prosinec 2005, 01:40

Mě připadá používání USB paměti jako pracovního média hodně riskantní. Já osobně ho používám jenom pro přenost dat s tím, že ze zdrojového média smažu data až po uložení na médium cílové. Nikdy bych však nedoporučoval, aby USB „klíčenka“ byla jediným místem, kde jsou v dano chvíli data k dispozici, přeci jen už vzhledem k obvyklému používání a zacházení je to zranitelné zařízení.

Ale asi si taky dám podobné předsevzetí – zazálohovat svůj HD na DVD, dřív než bude průšvih ;-)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce