Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Valašsko – Rožnov pod RadhoštěmPokud se vám při slově „Valašsko“ vybaví jen slivovice, pak byste si měli rozšířit své značně omezené obzory a poupravit si názor na tento region. Výborným průvodcem vám při tom může být právě recenzovaný multimediální CD-ROM Valašsko, který je dalším počinem společnosti Infoturist a je srovnatelné s dříve recenzovaným titulem Zahrada Evropy – Lednicko-Valtický areál (Click! 8/2005) od téže firmy.

Obsahuje stejně kvalitní fotografie na velmi vysoké úrovni, ale také stejně zmatenou navigaci (i když časem si na ni asi zvyknete).

Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Aplikaci není třeba instalovat, je možné ji spustit přímo z CD. Na začátku vás čeká příjemné animované intro a poté si již můžete prohlížet spousty fotografií (i panoramat) a prokousávat se informacemi z různých oblastí tohoto regionu (památky, příroda, historie, možnosti sportovního vyžití v různých obdobích a mnoho dalšího) a že jich není málo!

Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Recenzovaný titul je na velmi vysoké vizuální úrovni a obsahuje velké množství zajímavých informací, takže vám jej mohu s klidným svědomím jedině doporučit (obzvláště pokud se do tohoto regionu chystáte vycestovat).

Hodnocení: 10/10

Napsáno pro: Click! 10/2005

Systémové požadavky

Windows 9x, Me, 2000, XP, Pentium II 600 Mhz, rozlišení 800×600, 16,7 mil. barev, zvuková karta, myš, CD-ROM

Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm, Infoturist 2004, 300 Kč, http://infotu­rist.cz/index­.php?…

Komentáře

1
13 prosinec 2005, 12:32

Přemíra chvály trochu smrdí… viz ten popisek k Lysé hoře „Dá se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyšlapat třeba z Visalají na běžkách“ – autorům asi při psaní textu nevadilo, že Lysá patří k místům s nejvyšší sněhovou pokrývkou v rámci ČR, sněhové podmínky jsou tam většinou vynikající… akorát pro běžkaře problematické, aby se v těch hromadách sněhu neutopili. Na skialpech je to pohoda :-) A je tam někde v textu zmíněn také Leo Košťál a jeho ekoteroristické Občanské sdružení Beskydčan, nebo na tohoto podlysého poloboha autoři CD zapomněli?

A co je to za češtinus novotvarus „dá se na ni (nebo ní)“

 
2
Lukáš Stříteský
20 březen 2009, 12:16

Děkuju za článek!

Valašsko spolu s Pálavou jsou dvě moje nejboblíbenější oblasti Česka.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce