Michelangelo Capraro, Duncan McAlester: Magický svět Flash MX 2004

<txp:image id=„23“ />

Pokud si myslíte, že flash už máte v malíčku, doporučuji vám prolistovat (anebo raději rovnou přečíst) si recenzovanou knihu. Narazíte v ní totiž na postupy a techniky, které nejspíše neznáte. Je to tím, že se na ní jednak podíleli lidé z praxe a jednak tím, že hodně využívá možnosti poslední verze vývojového nástroje – Macromedia Flash MX 2004.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha se skládá z dvanácti projektů (celkem od desíti flashových osobností), ve kterých vám autoři ukáží méně známé techniky, jež byste těžko hledali v klasických učebnicích flashe: dynamická konstrukce webových stránek, tisk, průhledný flash, práce s hudbou a videem, vytvoření vlastního objektového 3D prostředí, použití kaskádových stylů ve flashi, JSFL a další. Ideální je číst knihu a zároveň všechny kroky zkoušet na počítači (zdrojové i výsledné soubory naleznete na stránkách nakladatelství) a pokud ještě nemáte dost, tak na konci každého projektu je pár nápadů, jak výsledek dále rozšířit.

Na podání probírané látky je vidět, že knihu psalo více autorů – některé postupy jsou až zbytečně moc okomentované a jiné – které by si to spíše zasloužily – skoro až nedostatečně. Každopádně ve všech kapitolách je snaha vytvářet všechno dynamicky pomocí ActionScriptu a to je pro běžného uživatele flashe určitě přínosné.

Publikace rozhodně není určena začátečníkům, patří do rukou zkušených flashistů, kteří již mají zvládnuté základy AcitonScriptu, a dále rozšiřuje jejich znalosti. A já musím dodat, že rozhodně stojí za přečtení.

Hodnocení: 9/10

ZonerPress 2004, 183 stran, 200 Kč, ISBN: 80–86815–06–4

Komentáře

1
ala
6 září 2006, 00:57

tak dik za tip

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce