Přístupnost nade vše

Nedá mi to, abych se s vámi nepodělil o skvost, který našel můj známý (palič) a který je naprosto imunní vůdči nekompatibilitám mezi prohlížeči – v každém se zobrazí naprosto stejně!

Tedy připravte se na šok a pak navštivte www.ftvs.cuni­.cz/imosc.

Všechno vypadá v pořádku, až do chvíle, než se pokusíte část textu označit :). Ano, je to tak, co stránka, to obrázek velikosti 800×700 pixelů!

Osobně mi přijde tento způsob prezentace značně zcestný, obvzláště v době, kdy se schvalují zákony o přístupnosti stránek státních institucí (nebo už byly úplně schváleny a prošly celým naším aparátem pro výrobu nových zákonů? Já se v tom procesu schvalování moc neorientuji).

Přitom kdejaký student základní, střední či vysoké školy, by to udělal mnohem lépe a mnohdy i zadarmo, jen kvůli tomu, aby měl nějakou referenci ve svém chudém portfoliu – viz například nabídka a poptávka práce v diskusi Jak psát web.

Komentáře

1
22 listopad 2005, 17:54

Ten „web“ (hehe) je naprosto úchvatnej.. a pak se má člověk divit, že mu wokna nevyhlazujou text :-)

 
2
rk
23 listopad 2005, 17:52

A v čem je problém? Tohle v pohodě zobrazím i na PDA narozdíl od tohoto webu. :-P

 
3
6 prosinec 2005, 11:57

Problém je v tom, že ty to možná zobrazíš, ale hlasová čtečka to nepřečte, vyhledávače nezaindexují a uživatel si nemůže zvětšit velikost písma, natož pak něco zkopírovat do schránky.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce