Adobe InDesign CS oficiální výukový kurz

Adobe InDesign CS oficiální výukový kurzKurzy na InDesign jsou povětšinou drahé a navíc se pořádají v době, kdy je normální člověk v práci. V takové situaci nezbývá než se InDesign naučit doma a co více při učení oceníte než pořádnou učebnici, nebo chcete-li „Oficiální výukový kurz“, přímo od výrobce programu.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Po přečtení a vstřebání 15 tématicky ucelených lekcích snadno zvládnete program obsluhovat. Na začátku vás čeká seznamovací lekce a pak už to jde ráz na ráz: pracovní plocha, úprava dokumentu, rámečky, text, typografie, barvy, vazby, import, export, tabulky, vektorová grafika, tisk a další. Závěr je věnován seznámení s aplikací Version Cue pro správu verzí.

K zažití a uložení znalostí z lekcí potřebujete jen počítač, kde si vše budete zkoušet (potřebné soubory naleznete na CD) a znalost operačního systému (Windows nebo MAC OS). Postupy jsou opravdu snadné, vysvětlené krok za krokem a doplněné množstvím obrázků. Jediné co mě na knize zarazilo je absence rejstříku.

Potřebujete-li tedy zvládnout práci v Adobe InDesign, navštivte nějaký kurz a nebo si jej uspořádejte doma ve společnosti recenzované publikace.

Hodnocení: 9/10

Adobe InDesign CS oficiální výukový kurz; Softpress 2004, 480 stran, 495 Kč, CD, ISBN: 80–86497–72–0

Komentáře

1
Kvasnicka Pavel
5 prosinec 2005, 17:59

Vazeny pane, je v programu Adobe InDesign CS 2 automaticka oprava ceske gramatiky a pravopisu? Dekuji za odpoved. Zdravi Pavel Kvasnicka

 
2
Miroslav Holec
24 říjen 2007, 22:38

Zdravím,

v minulosti jsem se učil v programu InDesign také s touto knihou. Ve všech ohledech je přínosná. K zvládnutí je sice potřeba funkční InDesign ale k procvičení bohatě postačují i Trial verze, stáhnutelné na Internetu zdarma.

Kurz InDesignu jsem si dělal při škole a s knihou jsem jej zvládl během 14 dnů. I po jednom roce, po který jsem s programem nepracoval stačí posedět u InDesignu pár minut a okamžitě se mi vše živě vybavuje.

Knihu mohu jen doporučit. Podmínkou je ale schopnost „chtít se naučit“, protože do hlavy to nejde pokud samy nechcete a něco pro to neuděláte. S tímto přístupem se dá naučit práce v hromadě jiných programů nejen od společnosti Adobe. Bez nutnosti účastnit se kurzů, které stojí desetitisíce korun (skutečně kurzy InDesign apod. se pohybují v cenových relacích od 15000 Kč).

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce