Naše nové bydlení

Díky četným žádostem známých a zejména pak díky své drahé polovičce jsem byl dokopán k vytvoření stránek našeho nového bydlení. Následuje několik fotek od prvotního malování, stěhování, výroby skříně až po další zvelebování našeho „bytešku“.

Malování

image Přípravy na malování

image Malování koupelny zabralo nečekaně skoro dva dny, neboť bylo potřeba oškrabat strop až na kost (panel)

Stěhování

image Po převozu všech krámů z podnájmu (2×2 narvaná auta) to v našem obyváku vypadalo jak po výbuchu.

Stavění vestavěné skříně

Jelikož se považujeme za manuálně zručné, rozhodli jsme se postavit vestavěnou skříň svépomocí. Na pomoc nám naštěstí přispěchal i Lucky brácha se svou přítelkyní.

Postup byl následující: po úmorném malovacím dni jsem tak nějak kolem půlnoci sednul nad papír a nakreslil plánek, vybral si na stránkách Nábytek Servis materiál a podle velikosti laminátových desek jsem rozkreslil, jak mají být tyto desky rozřezány.

Poté jsem si asi 4 hodiny pospal a ráno vyrazil objednat materiál. První věc co mi řekli bylo, že desky tohoto rozměru nemají, takže jsem sednul na bobek a celé to překreslil, vybral nový dekor a konečně zdárně objednal a zakoupil.

Není se tedy co divit, že se později při sestavování hned na začátku zjistilo, že jsem se o pár cenťáků seknul a museli jsme tedy vyrazit do Bauhausu a zakoupit kotoučovou pilu, aby se to srovnalo.

image Problém číslo jedna, který se objevil, byl transport desek do 11 patra, protože do výtahu se nevešly (délka byla 2.80 metru). I popadli jsme jednu desku a pádili do 11. patra, zabralo nám to asi 10 minut, byli jsme schvácení a hlava se nám točila. Naštěstí se objevila správkyně domu a zpřístupnila nám nákladní výtah (ten jezdil jen do devátého patra a byl o dva vchody dál), takže nám to nakonec zabralo skoro tři hodiny, ale dostali jsme to tam a ta skříň už tam zůstane na věky věkův.

image Již sestavěná skříň (chybí jen madla na dveřích, dolní pojezdy a drobné detaily uvnitř)

image Již sestavěná skříň – pohled dovnitř

Výhled

Všechna okna bytu směřují na východ (ráno nás v posteli budí sluníčko)

image Výhled na legoland, jak řekl náš právník, který nám pomáhal zprostředkovat převod bytu.

image Nějaká zeleň tu ale je taky – dětské hřiště, školka a kousek více na jih je chráněná oblast a botanická zahrada.

Jádro

image Na našem záchodě si hlavně povšimněte držáčku na literaturu, nezbytné to vybavení pro každou odpočinkovou místnost.

image Poměrně prostorná koupelna.

Pracovna

image Ze zbytku materiálu na vestavěnou skříň jsem udělal ještě dva počítačové stoly včetně „knihovniček“. Dřevo na ně jsem už musel sám nařezat kotoučovou pilou – obdivuji naše sousedy, že to tříhodinové řezání vydrželi (na rozdíl od vrtání příklepovkou, kdy na mě přiběhla sousedka z třetího vchodu). Toto je náčrtek budoucí knihovničky.

image A výsledky naší práce (nesmím zapomenout, že veškeré hrany nažehlovala Lucka s Kačkou).

image Další pohled

image A ještě jeden – pracovna je taková nudle, ale vejdou se nám tam i kola a další věci.

image Pohled z pracovny do předsíně

Ložnice

image Pohled do ložnice z balkónu. Vestavěnka je už skoro úplně kompletní (už tam jsou lišty na dveřích i krycí lišta nahoře), jen ještě ty lampičky potřebují přivrtat na stěny.

image Pohled do ložnice (a hlavně na naši báječnou postel) z předsíně.

Obyvák

image Obyváková stěna made by IKEA, obrázky malované na plátno made by JANA, fotky made by ME.

image Pohled na náš ČAKOstroj a hlavně pohodlnou pohovku (opět IKEA) – rozkládací, snímatelný potah a úložný prostor. A na ní jsou polštářky made by LUCKA.

image Pohled od okna na obyvák a kuchyňský kout. Vlevo na stěně ty zelené obrázky, to je můj beruščí tetrich (nebo jaké je pokračování triptychu?). A úplně vzadu kuchyňská linka, která přijde ještě zrenovovat.

Kuchyň

image Bližší pohled na kuchyňský kout, který bude renovován.

Kolaudace

image Foto z kolaudace, do malého bytu je vejde hodně lidí.

Komentáře

1
Jarda
20 duben 2005, 13:19

No hezký to máte až tedy na ten rozmázlej záchod, to bys měl přefotit.

 
2
20 duben 2005, 13:22

Jo jo zachod bude prefocen, navic je tam ted nejaky bordel, co tam normalne samozrejme neni.

 
3
20 duben 2005, 18:48

Docela hezkej byteček, až na to okolí, to já něco takovýho vůbec nemám… Z obrázků těch nových věcí jsem u sebe našel jen jednu věc: lepší myš (mx700) ;-)

 
4
21 duben 2005, 16:19

Moc pěkné.. v jednoduchosti je krása..

 
5
26 duben 2005, 13:38

Dobréééééééééé, akorát novinkou pro mě je, že se necháš do něčeho nutit svou „drahou polovičkou“. Na poslední fotce Lucka při své druhé nejoblíbenější činnosti – jídle. Jejím mluvící potenciál ostatně není foťákem zaznamenatelný.

 
6
David Šilar
4 červen 2005, 17:16

Ahoj, moc pěkné. Chtěl bych se zeptat, tu postel jste sehnali kde ? Shanim něco podobného, tak hledám inspiraci. Dík za info.

 
7
6 červen 2005, 16:30

Ta postel je od firmy DEGR (http://www.de­gr.cz) stejně jako matrace a nemůžeme si ji vynachválit. Jestli máš chvíli čas, tak si tam zajdi, je to na Můstku, je tam velmi milá obsluha – můžeš si vyzkoušet jednotlivé matrace, dostaneš k tomu i kvalitní výklad a další informace. Akorát ten jejich web je dost strašnej.

 
8
11 červenec 2005, 20:12

Moc hezký a profesionální až na ten záchod.

 
9
pítr
11 říjen 2005, 19:18

pěkně si to petře bydlíte… a co je to za legoland?

 
10
12 říjen 2005, 10:20

To je Bohnický Legoland :) Takovej barevnej blázinec, co není daleko od toho normálního, psychiatrického…

 
11
Hana
7 květen 2008, 03:10

njn, super, já holt neumím 7 let dokopat :o), závidím!

 
12
Petr
6 říjen 2008, 23:36

Ahoj,koukal jsem na tu vestavěnou skřín….já stále přemýšlím zda se pustit sám do zhotovení skříně či nikoliv.Mám dotaz.Nemáš k dispozici plánek,použitý materiál a alespoň trochu odhat ceny na kolik vás to vyšlo????.Možná by mě to popostrčilo ke startu :))

 
13
10 říjen 2008, 18:27

[12] tak tedy stručně – materiál je klasické lamino 18mm – nakoupili a nařezali a přivezli nám ho z obchodu Nábytek Servis na stejném místě jsem v podstatě koupil všechny vruty, pojezdy (ty byly drahé, ale jsou hodně dobré). Nákresy už bohužel nemám.

A co se týče ceny, vyšlo to na nějakých 17 000, ale jsou v tom započítány dva stoly, knihovničky na ty stoly a jedna police do ložnice.

 
14
Petr Bronec
7 listopad 2009, 20:09

Ta skříň nemá chybu, rád bych něco takového taky vyrobil, ale chybí zkušnosti.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce