Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver MX 2004 Uživatelská příručka

Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver MX 2004 Uživatelská příručkaPletač snů (Dreamweaver) je jeden z nejlepších nástrojů pro vývoj webových stránek. Za jeho vznikem stojí firma Macromedia. Verze MX 2004, o které publikace pojednává, je již šestým pokračováním tohoto výborného programu.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha se rozhodně nesnaží naučit vás HTML (to nebylo jejím cílem), ani vás nepovede krok za krokem při tvorbě stránek, spíše vám pomůže zorientovat se ve vývojovém prostředí Dreamweavru, popíše všechny možné volby, paletky, nástroje, poukáže na zajímavé tipy, fígle, klávesové zkratky a různé možnosti, které lze při práci využít. Mě osobně tento styl vyhovuje, ale pro začínajícího webotvůrce, který vyžaduje postupy krok za krokem to může být příliš stručné a matoucí. Zdá se tedy, že kniha je určena spíše pokročilejším uživatelům, ale k tomu mi zase nesedí absence pokročilejších témat (například kapitola o šablonách popisuje jen naprosté základy, vymoženosti jako vnořené šablony a další zde chybí).

Celkově se tedy jedná o jednoduchý, přehledný, ale místy až příliš stručný průvodce aplikací Dreamweaver MX 2004, který je více zaměřen na jeho prostředí než na postupy práce a je tedy vhodnější pro mírně pokročilé uživatele.

Hodnocení: 10/10

Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver MX 2004 Uživatelská příručka. Computer Press, 2004, 208 stran, 229 Kč, ISBN 80–251–0192–4

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce