Fyzika zajímavě - Termika

Fyzika zajímavě - TermikaMáte-li ratolest ve školním věku (na základní či střední škole) a chcete-li aby se přiučila něco fyziky (konkrétně termiky), pak zkuste recenzovaný titul, který nenásilnou formou seznamuje uživatele s touto oblastí fyziky.

Fyzika - úloha

Program se může – ale nemusí – instalovat, takže je jeho spuštění otázkou okamžiku. Před vámi se zobrazí hlavní obrazovka aplikace, kde si můžete vybrat z deseti tématických okruhů, přičemž každý okruh obsahuje další kapitoly (celkem jich je 45). Na konci okruhů jsou kontrolní otázky, pro prověření vašich nově nabitých znalostí. Výklad je podáván záživnou a čtivou formou (suchopárná teorie se vzorečky je z výkladu vyjmuta a vedou na ni jen odkazy pro zvídavé). Navíc je text doplněn o spoustu obrázků, zajímavostí, osobností, pokusů a animací, které mají dokonce hlasový doprovod.

Fyzika - pokus se svíčkou

Kromě hlavní navigace, kterou tvoří okruhy a kapitoly, můžete použít i odkazů ve spodní části okna, jež vedou na seznamy teorie, zajímavostí, osobností, úloh, pokusů, pojmů a animací. U úloh bych se ještě na chvíli zastavil, protože jsou velmi pěkně provedené. Jedná se totiž většinou o početní příklady sestávající se ze zadání, odkazů na teorii, nápovědy a řešení (uživatel je tak veden krok za krokem až k výsledku a tak může – ale taky nemusí – jednotlivé kroky použít). Mezi další vymoženosti prostředí patří poznámky nebo záložky a hlavně rejstřík a fulltextové vyhledávání (oboje výborně zpracované).

Fyzika - výklad

Myslím, že se autorům podařilo sestavit velmi pěknou multimediální učebnici termiky, která díky svému zpracování (zejména pak díky množství zajímavostí a pokusů) zaujme nejen žáky základních a středních škol, ale mnohdy také dospělé. Výklad je dostatečně jednoduchý a srozumitelný pro mladší žáky (i když by občas neškodilo hlubší vysvětlení problému) a těm pokročilejším jsou určeny sekce s teorií a hlavě úlohy.

Fyzika - animace motoru

Hodnocení: 10/10, Produkt měsíce

Fyzika zajímavě – Termika. PACHNER, programy pro školy, 2004, 1490 Kč multilicence, 190 Kč žákovská licence, minimální požadavky Operační systém: Windows 95-XP, Grafická karta: SVGA 1024×768 HiColor, Zvuková karta, CD-ROM mechanika, http://www.pachner­.cz/…/termika­.htm

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce