Homelessákův průvodce Internetem

Tento díl internetového průvodce je určen pro ty uživatele Internetu, kteří zatím nemají vlastní střechu nad hlavou, tedy byt, dům, chalupu či hrad a pokouší si tedy něco podobného pořídit prostřednictvím Internetu. A samozřejmě také pro ty movitější, kteří se snaží něco podobného prodat či alespoň pronajmout.

Zkušený internetista, když si chce najít nějakou tu nemovitost ke koupi, případně když se chce nějaké té nemovitosti zbavit, zabrousí automaticky na adresu www.reality.cz. Tento web se chlubí tím, že obsahuje největší nabídku nemovitostí v České republice (vzhledem k tomu, že využívá jiné agentury – kterých je asi 520 – není se čemu divit). Velkým lákadlem je zasílání zpráv o novinkách na e-mail či mobilní telefon. Toto „zpravodajství“ lze rozumně nastavit (100 smsek za den by bylo asi trochu moc) a zvolit si jen ty oblasti a typy nemovitostí, o které má uživatel zájem. Web obsahuje také adresář odhadců, soudních znalců a advokátů.

Společnost Strix.cz, provozovatel několika zábavných (seznamka, rande) a inzertních serverů (nakonec byt se dá i vyženit, ne?) nabízí také inzerci nemovitostí. Naleznete ji na adrese www.byty.cz. Krom klasických inzerátů na koupi či prodej je zde i několik rubrik pro „bytové“ služby (úklid, stěhování, a další), doporučení a rady. Bohužel po nahlédnutí návštěvník brzy zjistí, že i méně nadaní (ba přímo negramotní) uživatelé chtějí někde bydlet. Jak jinak si vysvětlit to množství inzerátů na prodej/koupi bytu v rubrikách nazvaných „Internetové adresy“, „Úklid“, „Advokáti“ a podobně?

Podle rčení „Můj dům, můj hrad“ se přesuneme na další adresu (tvujdum.cz), kde se nachází přímo internetový portál zabývající se komplexněji problematikou bydlení – je zde velké množství článků o architektuře, hypotečních úvěrech, stavebním spoření, legislativě, interiérech, zahradách, …

Ovšem nejvíce bytů se shání a prodává v Praze. Proto Pražáci zajisté ocení realitní server BYTYvPRAZE.cz (www.bytyvpra­ze.cz). Stejně jako první uvedený server nabízí i tento zasílání novinek na e-mail či na mobil v podobě SMS zpráv. Čím se tento server odlišuje od většiny ostatních je nabídka bytů pro spolubydlení (pro sličné děvy se tu vyskytují i inzeráty na spolubydlení za 100 Kč měsíčně plus sexuální protislužby. A pak, že je v Praze draho!). Nachází se zde i odkazy na další stránky zabývající se realitami: www.netrealit.cz,
reality.byty.cz, www.katalogby­dleni.cz a www.pozemky.cz.

Web www.domy.cz přináší další zajímavé možnosti. Kromě klasického vyhledávání bytů a nemovitostí nabízí katalog realitních služeb. Tedy něco jako www.seznam.cz, ale všechny odkazy se týkají realitních služeb od A po Z – od advokátů, architektů, aukcí až po zahradní architekty, znalce a odhadce.

Když už jsme u toho Seznamu, jeho nabídku realitních kanceláří naleznete na adrese dir.seznam.cz/Sluz­by/Realitni_kan­celare/. Vyjma toho spadá pod tuto doménu i web reality.seznam.cz. Jeho velkým přínosem jsou dvě rubriky: „Časopis Realit“ a „Vylepšete si bydlení“ – katalog stránek určených převážně pro zvelebování vašeho bytu a zahrady.

Nuže houmlessáci neváhejte, zajděte si do internetové kavárny a začněte hledat svůj nový domov.

Související články

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce