Výstava Mikroprocesory - srdce počítačů

Od 7. června do 28. srpna 2005 se v „Národním technickém muzeu“ bude bude konat výstava Mikroprocesory – srdce počítačů (ve spolupráci s firmou Intel).

U příležitosti 40. výročí Mooreova zákona se společnost Intel ve spolupráci s Národním technickým muzeem rozhodla uspořádat ojedinělou výstavu nazvanou Mikroprocesory – srdce počítačů. Návštěvníci se zde mají možnost seznámit s ucelenou historií mikroprocesorů od prvního modelu na světě až po nejnovější procesory ze současnosti.

HR Giger

Je to už druhá výstava, na kterou chci do Technického muzea zajít – zároveň tam ještě probíhá výstava HR Giger – Mimo dobro (14. dubna – 13. července).

Největší výstava stvořitele biomechanického světa, otce Vetřelce a držitele Oscara za filmový design. Švýcarský umělec v Praze představí nejen výběr ze svého malířského díla, ale i filmové, hudební a multimediální projekty, na nichž se podílel

A kdo stále neví o koho jde, nechť si třeba googlem vyhledá jeho obrázky

Tak snad mi to konečně vyjde a to „Národní Technické“ zase jednou po patnácti letech navštívím, chystám se tam už pár let.

Komentáře

1
12 červen 2005, 17:10

Zajimala by mě jakou (ne)záživnou formou budou procesory vystavovány. Dofám že se otmo tady taky dočteme.

 
2
12 červen 2005, 19:19

No to zalezi na tom, jestli si skutecne udelam cas a na vystavu zajdu :))

 
3
15 červenec 2005, 11:14

Tak nakonec jsme si našli minulý víkend čas a zašli. Za vstupné 130,– jsme si mohli prohlédnout Gigera, mikroprocesory a celé technické muzeum.

Giger mě docela překvapil, takové „úchylárny“ jsem od něj vážně nečekal. Ale jehlo plastiky a vetřeleci byli prostě dokonalí.

Mikroprocesory docela dost zklamaly – skoro žádné povídání a vysvětlování jen několik zasklených švábů matherboardů a procesorů – slabota.

A ostatní „klasické“ expozice v muzeu byly také hodně dobré – prohlídku kazil jen tamní přestárlý důchodcovský personál, který vám nedovolil ani napít se vody z flašky, případně jít si stoupnout blíže k vystavenému autu za účelem focení. Prostě se to s Brněnským technickým muzeem nedá srovnávat a je to spíše ostuda.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce