Rekonstrukce předsíně - akce KOREK

akce KOREK

Po vydařené pracovní párty s bowlingem, která se konala ve čtvrtek večer jsem se v pátek těšil domů na klidný víkend v kruhu rodinném – již ve čtvrtek k nám totiž zavítal bratr od Lucky se svou přítulkyní Kačkou.

Bohužel Lucka si víkend naplánovala trochu jinak – jak, to jsem poznal když jsem otevřel dveře do našeho bytu – všechen korek, kterým byla obložena naše tmavá ošklivá předsíň byl na zemi. Takže nás čekala rekonstrukce předsíně (korek byl nalepený chemoprémem na sádrokartón, umakartové jádro a panel).

Takto vypadala naše korková předsíň, ještě v pátek odpoledne.

Povšimněte si také NEgotického oblouku, který po destrukci kladivem obsahoval dobové tiskoviny, ze kterých jsme poznali rok poslední rekonstrukce – 1988.

Tajná schránka zalitá sádrou s dobovými materiály.

Stěna jádra po odstranění korku

Protilehlá stěna po stejné operaci

Zatímco my (no spíše Jaris, ja do elektriky moc prsty nestrkám, bo tomu nerozumím) jsme si hráli s elektrikou, Lucka s Kačkou si hráli s ubrousky a novým motivem na naše koupelnové dveře.

Hotový motiv, který zdobí naše dveře do koupelny

V sobotu ráno jsme dojeli do blízkého bauhausu pro sadrokartonové desky. Kvulívá prťavému výtahu jsme je museli zkrátit na dva metry – což jsme provedli hned na parkovišti před obchodem a desky jsme naložili na auto (zahrádka není potřeba, stačí pár metrů izolepy a něco na podložení).

Obkládání šlo poměrně rychle, jen za to vrtání do panele nás asi sousedé nemají moc v lásce. Ale počet děr jsme časem značně zredukovali (z šesti asi na nulu – lepidlo lepilo dobře).

A je dosádrokartonováno. Teď už jen zatmelit, vybrousit, přetmelit, přebrousit, napenetrovat, namalovat, přemalovat, uklidit.

A nyní už jen série fotek jak to vypadá právě teď – stav ještě není finální – chybí světlo, vestavěná skříň, namalovat futra, namalovat dveře, dodělat futra do obyváku, nalepit ke stropu polystyrenové lišty a nalepit k podlaze lišty.

Pohled od pracovny

Pohled od koupelny

Pohled od pracovny na nedodělaná obýváková futra

Pohled z obýváku (povšimněte si, že už tam není oblouček)

Pohled z ložnice

Pohled od vchodových dveří

Pohled z budoucí vestavěné skříně

Komentáře

1
palic
24 květen 2005, 15:12

Teda teda, pritulkyne Lucka je nejaka moc agilni… nechces ji poslat i k nam? :-))) Co vse bylo v tajne skrysi a jak jste si pocetli v dennim tisku z vrcholneho obdobi budovani socialismu v CSSR? :-)

 
2
Maňas
26 květen 2005, 09:27

potrebuji delniky, co delali ty sadrose na pristi vikend – nahazuji barak…tel. 777/070 156 p.Maňas

 
3
26 květen 2005, 11:59

Hehe řeknu to Lucce, jestli ten job bere :) Nevím jestli to je vtip nebo se jen někdo seknul – ty upravy jsme si tam dělali sami. No ale za nějakou hodně kulatní sumu bychom se třeba dali ukecat :)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce