M. Grundvig: Macromedia Flash MX Vytváříme dynamické aplikace

Nejčastější využití flashe je v animovaných reklamních banerech a multimediálních CD. Ovšem Flash lze použít i na klientské části webových aplikací a o tom, že tyto aplikace nemusí být malé svědčí recenzovaná kniha.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Její náplní je popis výroby osmi aplikací: anketa, návštěvní kniha, diskusní fórum, chat, hra, instant messenger, e-mailový klient a multimediální komunikační aplikace. Klientská část je vždy ve flashi, serverová používá různé jazyky: Java, ColdFusion, ASP.NET či PHP.

Každý projekt na začátku obsahuje krátký popis vytvářené aplikace z hlediska uživatele, poté následuje programátorský pohled (jak to bude vevnitř fungovat), popis komunikace mezi klientem a serverem a konečně okomentované zdrojové kódy klientské části ve Flashi (je nezávislá na použitém jazyku serveru) a serverové části v jednom zvoleném jazyku (zdrojové kódy pro ostatní jazyky se nachází na přiloženém CD). Aplikace jsou založené na komunikaci v XML, díky čemuž jsou sice robustnější a složitější, ale snadněji rozšiřitelné. Jako databáze se používá Microsoft Access případně MySQL. Autor se snaží co nejvíce vytvářet znovupoužitelný kód, který později využívá, což je jedině dobře.

Kniha předpokládá slušné znalosti Flashe a alespoň jednoho ze serverových jazyků. Hodláte-li vytvářet webové aplikace ve Flashi, pak si tuto knihu určitě pořiďte, pokud ale Flash používáte jen na animace, případně menší multimediální prezentace, nebude mít pro vás valný přínos.

Hodnocení: 9/10

M. Grundvig a kol.: Macromedia Flash MX Vytváříme dynamické aplikace. Computer Press 2004, 286 stran, 299 Kč, CD, ISBN: 80–7226–830–9

Komentáře

1
Klainer
17 prosinec 2005, 12:58

Hmm dobrá recenze ,ale nevim jak si si nemuzu pomoc ale nemuzu z toho cd pouzit ani jdenu aplikaci protoze tam neni navod ja to zprovoznit… Třeba tu anketu ..

 
2
27 červen 2008, 16:33

No to by mi nevadilo, ved tie priklady si mozes sam vytvorit podla navodu. Ale ja ani to, kedze tuto knihu nemozem nikde zohnat. :( Prosim, nepomozete mi niekto??

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce