Bryan Peterson: Naučte se vidět kreativně

Existuje mnoho knih popisujících jak z průměrné fotky udělat výbornou – v počítači za vydatné pomoci grafického programu. Ovšem recenzovaný titul vás naučí dělat kvalitní snímky ještě ve vašem fotoaparátu a je jedno, zda používáte klasiku nebo digitál. Ano hádáte správně, naučí vás vidět kreativní záběry ve vašem všedním okolí.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

K tomu vám dopomůže nejen povídání o základních prvcích každé fotografie (linie, tvar, forma, struktura, vzor a barva), kompozici, či světle, ale hlavně množství velkých (kniha je formátu A4) a názorných barevných ukázek, které zabírají více než polovinu knihy. Většina ukázek se skládá ze dvou fotek, první je běžný záběr, druhá je řádově lepší, protože při jejím pořízení se myslelo kreativněji – podle pravidel uváděných ve výkladu. U každé z nich je poutavé povídání o jejím vzniku. Místy je výklad doplněn o cvičení, které doporučuji provést – rozšíříte si tak své obzory.

Co si z knihy odnesete? Minimálně spoustu nových nápadů a inspirace, ale doufám, že se také poučíte a vaše další fotky budou mnohem nápaditější než klasické výcvaky, ke kterým dnešní digitální přístroje přímo svádí. Ovšem nečekejte zde nějaké konkrétnější postupy, či práci s technikou. Jde čistě jen a jen o fotky a jejich kreativní pořizování. A komu knihu doporučit? Každému, kdo vlastní fotoaparát a chce pořizovat kvalitní a nápadité snímky obsahující nějakou myšlenku, či pocity.

Petr Václavek Hodnocení: 10/10

Bryan Peterson: Naučte se vidět kreativně;Zoner­press 2004, 160 stran, 329 Kč, ISBN: 80–86815–08–0

Komentáře

1
11 květen 2005, 13:59

Doporučuji vám také recenzi této publikace na serveru Interval.cz, viz http://interval­.cz/…ion-read.asp?… ;-)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce