SubmitWolf Enterprise (verze 6.02)

Znáte to, vytvoříte si úplně nové stránky, vystavíte si je na Internetu a čekáte na příval návštěvníků… a ono nic. Je to tím, že adresa vašich stránek není nikde uvedená a nikdo, kromě vás, ji nezná a nemůže ji tedy navštívit. A tak vám nezbude nic jiného než zasednout k počítači připojenému na Internet a adresu uveřejnit – zapsat ji do všech možných katalogových a fulltextových vyhledávacích systémů – čím jich bude více, tím lépe. Čeká vás tedy několikahodinová nudná práce. Pokud jste líní, můžete použít několik málo internetových služeb, které provedou registraci na pár (jednotky až desítky) nejznámějších serverů za vás, ovšem kvalita a úspěšnost není vysoká. Dalším řešením je použít software – například Submit Wolf. O tom, jak je úspěšný, se dozvíte v této recenzi.

Prvním krokem registrace je vytvoření nového projektu, jenž představuje web, který chcete na Internetu publikovat. Musíte vyplnit několik parametrů (název, adresu, doménu, jazyk, krátký a dlouhý popis a další). Naštěstí některé z nich (klíčová slova) lze přímo naimportovat ze stránek. V dalším kroku vyberete kategorie v klasické katalogové hierarchii, do kterých se má odkaz přidávat, své kontaktní údaje a konečně i přímo servery na kterých hodláte web zveřejnit.

Poté již jen stačí zmáčknout tlačítko a začnou registrace. Jelikož při vyplňování údajů musíte zadat i e-mailovou adresu (většinou se na ní zasílají informace o registraci, ale čekejte také spam – proto nedoporučuji publikovat používanou emailovou adresu), obsahuje databáze u každého vyhledávače informaci o počtu emailů, které od něj při registraci dostanete. Proto se vám před vlastním odesláním zobrazí celkový odhadovaný počet emailů (může jít až do stovek), takže na to připravte svou emailovou schránku. Některé z dopisů obsahují teprve aktivační kódy a proto musíte často dokončit registraci sami ručně.

Jelikož program přistupuje k jednotlivým serverům přes protokol http (tedy stejně jako kdyby jste server sami navštívili pomocí svého webového prohlížeče), musí znát u každého vyhledávače příslušné registrační stránky a strukturu formuláře. Protože se ale tato data mohou měnit (a také se mění) je nutné neustále obnovovat nastavení programu. To je naštěstí možné díky aktualizaci po síti (nové verze nastavení se objevují docela často).

Submit Wolf - aktualizace

Aktualizace nastavení pro vyhledávací servery přes internet

Na první pohled je vše krásné a jednoduché, ale skutečnost je trochu jiná. Předně ne všude se registrace povede, což může být zapříčiněno různými důvody – některé servery vyžadují dodatečnou autorizaci, povolují zařadit pouze stránky z určité domény a nebo státu, jindy neodpovídající vstupní data, je špatné nastavení programu pro daný server, takže nepředá všechny požadované údaje a nebo server není vůbec podporovaný (chybí mu příslušné nastavení).

Nepovedené registrace jsou v seznamu náležitě označeny a tak můžete snadno zkontrolovat, v čem byl problém (máte k dispozici odpověď serveru v podobě návratové html stránky) a případně dokončit registraci ručně – u každé podporované služby je k dispozici adresa pro přidání stránky.

Ovšem u mnoha serverů, kde program hlásí úspěšnou registraci, nebylo dosaženo kýženého úspěchu, neboť některé z nich potřebují emailové ověření, jiné zobrazí stránku s tlačítkem pro další krok, které je potřeba zmáčknout, ale SubmitWolf to již neprovede. Proto chcete-li registrace provádět spolehlivě, musíte jednak prohlédnout všechny zaslané dopisy (a případně sami dokončit registraci) a jednak také zkontrolovat odpovědní stránky v SubmitWolfu a opět dokončit zařazení stránek manuálně. V opačném případě registrace úspěšně proběhne jen u zlomku případů (jak jsem si na vlastní kůži ověřil – použil jsem vyhledávače, u kterých program hlásil úspěšný výsledek a marně jsem v nich hledal své stránky).

Submit Wolf - seznam serverů

Seznam serverů je úctyhodný, ovšem ne všechny jsou podporovány

Program je dále rozšiřitelný – máte-li trpělivost a chuť můžete si dodefinovat nastavení pro další vyhledávače (ale je to trochu náročnější). Kromě toho si můžete postahovat a nainstalovat (a posléze i koupit, neboť se většinou jedná o shareware s časovým omezením) mnoho dalších vylepšení, jen namátkou vybírám několik z nich, které mě zaujaly:

Keyword analyzer – nástroj pro zvolení klíčových slov stránky – spočte četnosti slov a frází ve stránce i s tím, v které značce se nachází. SEO Knowledge Base – aneb manuál, kterak zvýšit hodnocení stránek ve vyhledávačích. Lišta s dalšími nástroji pro Internet Explorer – přidává další možnosti a nástroje, které aplikujete na právě zobrazovanou stránku.

Závěr

Program umožňuje zaregistrovat webové stránky na poměrně velké množině vyhledávačů. Na první pohled je to proces krásně automatický a jednoduchý, ale pokud chcete dosáhnout rozumných výsledků, čeká vás ještě mnoho manuální práce. Každopádně je to stále výhodnější než ruční registrace, neboť část je prováděna automaticky a také máte k dispozici velký seznam serverů a jejich registračních stránek.

Plusy

 • množství vyhledávačů
 • rozšiřitelnost

Mínusy

 • malá úspěšnost a spolehlivost

Odkazy

Nároky

 • Microsoft Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
 • 16MB RAM
 • 4MB volného místa na disku
 • SVGA Monitor a lepší
 • Připojení na internet

Komentáře

1
marek stransky
3 leden 2006, 16:06

Chtěl bych si nainstalovat hru Harryho Pottera zdarma.Mám windows 98 se.Moc děkuji

 
2
26 březen 2007, 00:40

A kolik to stoji? Vyplati se to pro nasince?

 
3
26 březen 2007, 10:43

Nevyplatí :) Kvalitní seo se holt musí dělat ručně

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce