Autouniverzita 1.0 - Řidičák nanečisto

Autouniverzita je program, který by měl připravit studenty autoškoly na teoretickou část zkoušky pro získání řidičského oprávnění. Schválně píši „měl by“, protože vždy záleží na studentovi, zda se chce učit, či nikoliv.

Testování naostro. Vpravo nahoře běží čas.

Testování naostro. Vpravo nahoře běží čas

Instalace je velmi jednoduchá, neboť na CD se nachází pouze jeden instalační soubor, který se navíc automaticky spustí po zasunutí media do mechaniky (máte-li tak nastaven svůj operační systém Windows). Po spuštění program na první pohled zaujme svým jednoduchým, ale zato velmi elegantním vzhledem.

Prostředí je přehledné, jednoduché a snadné na ovládání, takže určitě nebudete mít potřebu zobrazovat si nápovědu (snad jen pro zjištění klávesových zkratek, kterými se dá program ovládat).

Vyhodnocování testů

Vyhodnocení testů – žlutá znamená, že jsem prošel. V popředí ukázka zobrazení správné odpovědi (tučně) a mé volby (zaškrtnutí) v testu. V dolní části je ještě statistika odpovědi

Hlavní okno aplikace se skládá z menu (výjimečně v něm nic důležitého nenajdete), pruhu záložek, pod kterými se skrývají jednotlivé sekce, a dalšího pomocného pruhu, kde se vybírají parametry zvolené sekce. Pod první záložkou se skrývají všechny textové dokumenty – nápověda k programu, legislativa (zákony a vyhlášky) k datu 1. dubna 2003, kódy krajů, značky a otázky s odpověďmi týkající se údržby automobilu.

Následující záložka obsahuje různé situace na křižovatce k procvičování (je jich celkem 30). Nastudování teorie z předchozích kroků si můžete nanečisto vyzkoušet v sekci otázek, která má dva módy – prohlížení a cvičení. Samozřejmostí je možnost výběru okruhu (všechny, pravidla provozu, zdravověda, křižovatky, značky,…). V prohlížecím módu se listuje otázkami a zobrazují se správné odpovědi – nezapomeňte, že těch správných může být i více (což spolu s několika chytáky činí testy poměrně těžkými)! A ve cvičícím módu se už trénuje na ostré testy, které se nachází pod další záložkou.

Přehled značek.

Přehled zákazových dopravních značek v dokumentové sekci. Vlevo si vybíráte skupinu značek a nahoře v nabídce si můžete zobrazit i jiné dokumenty

Testů je k dispozici 32, každý se skládá z 25 otázek. Na jeho vyplnění je určeno přesně 30 minut a ani o sekundu déle (samozřejmě jej ale můžete odevzdat dříve). I zde si můžete zvolit mód – buď si je jen prohlížíte a nebo je vyplňujete. Po odevzdání se na poslední záložce zobrazí přehledné souhrnné vyhodnocení – datum, počet bodů a zda jste test zvládli či nikoliv. Všechny zodpovězené otázky si můžete zobrazit a u těch, na které jste odpověděli chybně, uvidíte (po chvilce bádání, neboť v tomto detailu autoři trošku škobrtli a tak jde trochu hůře rozeznat které jsou správné odpovědi a které jsou ty vaše) v čem jste udělali chybu. V dolní části se nachází ještě statistika vašich odpovědí (otázka se vyskytuje v několika testech, takže při jejich provádění na ni odpovídáte několikrát).

Program není určen pouze pro testy na získání nejběžnějšího řidičského oprávnění pro skupinu B (osobní automobil), ale i pro všechny ostatní – od A až po T (traktor).

Myslím že program stoprocentně splňuje svou funkci, navíc má velmi pěkně propracované prostředí a značně jednoduché ovládání. Ale co je hlavní, obsahuje všechno, co budete pro učení teorie ke zkoušce potřebovat. Proto jej mohu vřele doporučit každému, kdo se chce náležitě připravit na zkoušky v autoškole.

Hodnocení: 10/10

Autouniverzita 1.0, http://www.au­touniverzita.cz, 590 Kč včetně DPH, výrobce: turBÍNA (Ing. Jiří Bína)

Klady

  • prostředí
  • ovládání

Zápory

  • méně zřejmé označení správných a zapsaných odpovědí

Požadavky na systém

Microsoft Internet Explorer verze 4.0 a vyšší, CD-ROM, 12 MB na disku

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce