Derek Franklin: Macromedia Flash MX Kompletní průvodce

<txp:image id=„80“ />

Následující recenze je věnována kompletnímu průvodci programu Macromedia Flash MX. O tom, že se autor snažil o kompletnost již na první pohled svědčí tloušťka knihy – 850 stran. A můžu potvrdit, že se mu dílo zdařilo a vznikla tak publikace, kterou mohou číst jak úplní začátečníci, tak i odborníci.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Na začátku se seznámíte se základními stavebními prvky: grafika, text, zvuk, bitmapy, symboly. Dále následují složitější témata – vrstvy, animace, video, action script, knihovny, testování, ladění a konečně publikování. Závěr tvoří dva složitější projekty.

Součástí knihy je doprovodné CD obsahující zdrojové kódy, 30ti denní verzi Flashe MX, dodatky (klávesové zkratky, webové zdroje a další software) a video tutoriály.

Autor nezůstává na povrchu probírané problematiky, ale jde do hloubky (zejména ve svých tipech a poznámkách) a hlavně je jeho výklad srozumitelný přehledný a ne moc ukecaný (místo zbytečné spousty slov raději používá názorné příklady a obrázky). Jediné, co by se knize dalo vytknout, je chudší rejstřík, který zpomaluje každodenní používání této publikace při práci.

Jak již bylo v recenzi napsáno, autorovi se podařilo vytvořit kompletní (a hlavně kvalitní) publikaci o Flashi MX, kterou lze bez zavaváhání doporučit všem uživatelům tohoto vývojového nástroje.

Hodnocení: 10/10

Derek Franklin: Macromedia Flash MX Kompletní průvodce. Computer Press, 2003, 846 stran, 790 Kč, ISBN 80–7226–831–7

Komentáře

1
ajinak
12 prosinec 2008, 09:15

Zdravím.. vím, že tohle už je starší článek, ale stejně bych se chtěla zeptat, jestli je tahle knížka použitelná i teď, k naučení se s Flash CS3? Narazila jsem na hodně pozitivních ohlasů, tak doufám, že skoro v roce 2009 už není jak se říká úplně „out of date“ :) moc děkuju za případnou odpověď..

 
2
12 prosinec 2008, 18:33

[1] Úplně „out of date“ asi nebude, neboť ty základní věci se ve flashi nikdy nezmění. Takže já bych se toho až tak nebál.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce