HobRes 32 - přepínač rozlišení

Nedávno jsem si koupil nový velký monitor (19”) a zjistil jsem, že třeba filmy mi v běžně používaném rozlišení 1280×1024 nejdou plynule přehrávat, protože to můj postarší procesor a grafická karta neutáhnou. Nezbývalo mi, než před každou projekcí ručně změnit rozlišení (plocha/vlastnos­ti/nastavení – změnit, potvrdit, potvrdit ve zkušebním režimu), což nebylo nejrychlejší a už vůbec ne nejpohodlnější. Pak jsem si vzpomněl na utilitku, která tyto akce zjednodušovala – QuickRes z Power Toys. Bohužel je tento nástroj určen jen pro Windows 95/98, pod Windows 2000 či XP nefunkční. Našel jsem ale na Internetu ještě něco lepšího – freeware HobRes.

HobRes 32 - přepínač rozlišení

Po spuštění (program se nemusí instalovat, je nutné jej pouze vykopírovat z archívu) se v trybaru objeví ikonka, stačí na ni kliknout a zobrazí se nabídka všech použitelných rozlišení – od 640×480 po 1600×1200 pixelů, počtu barev 16 až 232 (4 294 967 296) a frekvence 60 až 160Hz. Po výběru vhodné volby se rozlišení ihned přepne bez zbytečného 15ti sekundového testovacího režimu. Snadné rychlé a elegantní. Hlavně to funguje stejně jako můj starý dobrý QuickRes.

Další možnosti použití naleznete například při tvorbě webových stránek, když chcete zjistit, jak bude výsledek vypadat u uživatele s menším rozlišením a s menším počtem barev (jak se mu zobrazí barvy zejména pokud nepoužíváte striktně websafe paletu).

HobRes 32 v2.61 alpha, freeware, 116 kb, http://www.dr-hoiby.com/Hob­Res32/

Související články

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce